Druhý pokus o výběr ředitele divadla

Druhý pokus o výběr ředitele divadla
ilustrační foto

Absolutní shoda v hodnocení, přesto žádný výběr. Tak se dá v krátkosti popsat první výsledek výběrového řízení na post ředitele Městského divadla. Určit jedno jediné jméno ze tří, se nepodařilo ani výběrové komisi, ani radním. Kandidáti byli rovnocenní. Ke slovu se dostává v pořadí druhý konkurz. Bude mít divadlo od 1. července šéfa tak, jak radní slíbili?

Do boje o křeslo šéfa divadla šla v opakovaném výběrovém řízení dvanáctka kandidátů. Jednotliví uchazeči už výběrové komisi představili své vize, se kterými do opakovaného ředitelského výběru jdou.

„Jsem přesvědčená, že budeme schopni se dohodnout tak, aby z řízení vyšlo jedno jediné jméno nového ředitele nebo ředitelky divadla,“ slíbila náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Uchazečů je tedy dvanáct. Osmička z nich se zúčastnila prvního řízení a znova zkouší štěstí. Zbývající čtveřice jsou v bojích o direktorskou „sesli“ nováčky.

„Na jednání rady města, 25. června snad budeme schopni už jmenovat nového šéfa divadla,“ komentovala Hemerková a dodala, že tím snad skončí řada spekulací spojených s tímto řízením. A jak se ke kolotoči výběru staví současná a odcházející ředitelka Alena Spurná?

„Jsem rozhodnuta práci ukončit. Bude to ale o měsíc později než jsem předpokládala, ke konci července.“ (kaa)

Ilustrační foto: archiv

Poslat nový komentář