Nejen pasy, před dovolenou se připravte na fronty v registru řidičáků a vozidel

Nejen pasy, před dovolenou se připravte na fronty v registru řidičáků a vozidel
ilustrační foto

O problematice vydávání cestovních dokladů je veřejnost informována pravidelně. Ovšem pokud se chystáte na začátku prázdnin vyjet do zahraničí s autem, pečlivě si prohlédněte, zda máte všechny potřebné doklady v pořádku. A pokud plánujete vyjet novým vozidlem, pořiďte si ho co nejdřív. Jak bude fungovat centrální registr vozidel na začátku letní sezóny, je zatím ve hvězdách.

Na odborech registru řidičů a vozidel se před letními dovolenými objevují zájemci o vydání mezinárodních řidičských průkazů. Ten ale není potřeba v zemích Evropské unie, pořizují si ho řidiči, kteří cestují třeba do USA. Přesto se dá očekávat, že na odborech dopravy se na konci měsíce zřejmě budou tvořit fronty. Od začátku července přechází registr vozidel a řidičských průkazů z ministerstva vnitra na ministerstvo dopravy. "Nový Centrální registr vozidel (CRV), který bude sloužit jako centralizovaný informační systém veřejné správy, bude spuštěn k 9. 7. 2012. Ministerstvo dopravy plánuje omezit dobu nutné odstávky systému na minimum, a proto se přechod na novou aplikaci uskuteční po spuštění základních registrů, na něž je CRV úzce navázán, tj. v týdnu po 1. 7. 2012 v období státních svátků a volných dnů. Služba registrace vozidel tak bude veřejnosti nedostupná pouze ve dvou úředních dnech prvního týdne v červenci 2012," věří optimisticky Martin Novák, mluvčí ministerstva dopravy.

Stále totiž probíhají v součinnosti s dodavatelem poslední vývojové práce. „V rámci přechodu na nový systém bude nutné zajistit bezpečný přesun citlivých dat, která jsou obsažena ve stávajícím registru vozidel,“ zdůraznil náměstek ministra dopravy Ivo Toman. Pravdou však je, že nové programy nikdo z úředníků neviděl a nemohl je vyzkoušet. K proškolování pracovníků obecních a městských úřadů má dojít až ve druhé polovině června. „Určitě doporučujeme řidičům, kteří se chystají odjet na dovolenou začátkem prázdnin, aby si raději vše vyřídili do 30. června,“ radí mluvčí Novák. 

V této souvislosti upozorňujeme občany, že zítra, ve středu dne 6.6.2012 bude od 9,00 do 13,00 z technických důvodů uzavřen registr vozidel na Odboru dopravy Křížkovského 36/7, Prostějov.

(red)

Poslat nový komentář