Život Milana Dvořáka mezi notami - nový dokument o prostějovském rodákovi

Život Milana Dvořáka mezi notami - nový dokument o prostějovském rodákovi
Křest DVD - zleva Milan Dvořák, Eva Suchánková, Josef Augustin, Tomáš Fraus a Milada Sokolová

Medailon prostějovského rodáka, klavíristy a hudebního skladatele Milana Dvořáka natočilo TF studio Tomáše Frause. Natáčení videodokumentu, který nese název "Život mezi notami," probíhalo v lokalitách Prostějova a Prahy i se známými osobnostmi, jako je například Eva Pilarová, Eva Kriz, Jiří Suchý a Eduard Hrubeš.

Milan Dvořák se narodil 6. prosince 1934 v Prostějově. Hudba mu učarovala od dětství, přesto vystudoval elektrotechniku na ČVUT. Hned po získání titulu inženýra v roce 1958 se ovšem vrátil ke klavíru, o sedm let později nastoupil do orchestru Divadla Semafor, v letech 1968–69 orchestr vedl, 1970 angažmá v Semaforu ukončil a působil pak ve svobodném povolání. V letech 1970–81 byl hudebním dramaturgem Československého rozhlasu, kde pořídil několik set zvukových záznamů. Od 1993 působí jako pedagog skladby na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.

Je autorem četných písní a šansonů pro Hanu Hegerovou (vedoucím její doprovodné skupiny byl v letech 1965-90), Evu Pilarovou a další zpěváky. Skládal hudbu k filmům a televizním hrám (mimo jiné Co je doma, to se počítá, pánové; Já to tedy beru, šéfe; Zítra to roztočíme, staroušku, Já už budu hodný, dědečku a další). 

Námět k videodokumentu, který zachycuje tvorbu a život slavného prostějovského rodáka, napsala Eva Suchánková, střihu a režie se ujal Ondřej Sovík, kameru a produkci měl na starosti Tomáš Fraus. Premiérové promítání filmu proběhlo minulou neděli v kinokavárně DUHA. Dokument vznikl za finanční podpory města Prostějova, Milady Sokolové a firmy Montáže Kučera s.r.o.

Poutavý medailon si jako DVD můžete v Prostějově zakoupit na čtyřech místech. Nabízí ho tyto prodejny tisku: Dům služeb - Olomoucká ul., Atrium - Hlaváčkovo nám. 1, Dolní 6 a Svatoplukova 18.

(red)

See video

Poslat nový komentář