Domovní správa bude přístupná i vozíčkářům

Domovní správa bude přístupná i vozíčkářům
ilustrační foto

Již několik měsíců sídlí Domovní správa Prostějov v nových prostorách. První poschodí zámku je však špatně dostupné seniorům a pro imobilní občany je vyřízení potřebných záležitostí zcela nemožné. Magistrát proto hodlá vybudovat plošinu, která umožní  bezbariérový přístup do části kanceláří domovní správy.

Záměr magistrátu odsouhlasili na svém posledním zasedání zastupitelé. Ve hře byly dvě varianty – buď domovní správa zřídí v přízemí kancelář, která bude styčným bodem pro imobilní občany, bude však mít jen informativní charakter. Řešení levnější, ale nedostatečné. Naštěstí zvedli zastupitelé ruku pro variantu druhou, a to, že magistrát zafinancuje zřízení plošiny, kterou mohou využívat vozíčkáři, matky s kočárky i senioři. Celá investice si vyžádá zhruba 1 milion korun.

„Bezbariérový přístup k domovní správě musíme brát i jako psychologické hledisko. Pro imobilní občany je přístup k úřadům magistrátu důležitý. Vybudováním výtahu do prvního poschodí zámku nebudou přístupné sice všechny kanceláře, ale jejich velká většina. Město již zřídilo v minulosti řadu výtahů a plošin, aby zajistilo dostupnost veřejných budov i pro imobilní občany a seniory, kteří nejsou tak pohybliví a je pro ně obtížné dostat se do poschodí,“ zdůvodnil potřebu zamýšlené investice vedoucí  odboru a investic Antonín Zajíček. 

Plošina bude vybudována na nádvoří zámku, po pavlači se pak dostanou občané k většině kanceláří domovní správy.     

(jap)

Poslat nový komentář