Dona dostává novou tvář?

Dona dostává novou tvář?
Foto ber

Po vystěhování posledního nájemce z bývalého OD Dona to vypadalo, že se splní černé předpovědí a bývalá fabrika firmy Nehera půjde k zemi. Majitelé objektu totiž už několik let vlastní neomezený demoliční dekret. Jenže se zdá, že se do Dony vrátí život.

Jako první na to upozornili prostějovští strážníci. Ti v minulých dnech pokutovali chlapíka, který na dvoře objektu pálil kartony a plasty. "Strážníci v prostorách objektu kontaktovali devětačtyřicetiletého cizince. Ten údajně uklízel prodejnu a přiznal se ke spálení hromady kartonů na dvoře areálu. Dle zápachu a barvy kouře docházelo i k pálení plastů," potvrdila informaci strážník Tereza Greplová s tím, že na místě zasahovali i hasiči. 

Následně se na výkladech prodejny objevily tmavé igelity, ani ony ale neskryjí stavební ruch uvnitř. Nových nátěrů se dočkala i vstupní část z Jihoslovanské ulice.

Objekt podle katastru stále patří brněnské firmě O.H.Y., s.r.o. Její jednatelé jsou ale pro média dlouhodobě nedostupní, stejně jako jsou mlčenliví ti, kdo prodejnu opravují. "Nerozumím," odbyl redakci krátce jeden z nich. 

Musíme se tedy nechat  překvapit, co v budově v centru města bude.

Objekt na křižovatce Svatoplukovy a Jihoslovanské ulice nechal k roku 1939 postavit prostějovský podnikatel Jan Nehera. Po znárodnění sloužila jako jeden z výrobních závodů Oděvního podniku Prostějov, fungovaly zde dílny, střihárna i žehlírna. V polovině šedesátých let začal ve stavbě působit zásilkový dům Dona. (ber)

 

Poslat nový komentář