Kriminálka dopadla automatového zloděje

Kriminálka dopadla automatového zloděje
ilustrační foto

Prostějovští policisté usvědčili zloděje, který se vloupával do mincových automatů. Mladý muž má na triku takřka čtvrtmilionovou škodu. Pod tíhou důkazů se přiznal a je ve vazbě. Hrozí mu pět let vězení.

Komisařům ze služby kriminální policie a vyšetřování, oddělení obecné kriminality v Prostějově se podařilo v rekordně krátkém čase zjistit pachatele krádeží vloupáním. Zloděj se zaměřoval zejména na automaty na prodej lahví mléčného baru, pokladny závorového systému parkoviště nebo WC mincovníky umístěné na veřejném prostranství v rámci celého prostějovského regionu. "Kriminalistům se díky kvalitnímu operativnímu šetření podařilo dopadnout šestadvacetiletého muže z Prostějova, který se pod tíhou důkazů doznal a přiznal se k šesti případům takovýchto krádeží," sdělila Eva Čeplová, tisková mluvčí prostějovské policie.

Muž skončil v policejní cele. Přes svoje mládí má za sebou bohatou trestní minulost týkající se převážně majetkové kriminality. Předběžně vyčíslená celková způsobená škoda činí 233 tisíc korun. Mladému zloději nyní hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

(red)

Poslat nový komentář