Policisté zadrželi vraha z Okružní, spolu s ním i dalšího muže

Policisté zadrželi vraha z Okružní, spolu s ním i dalšího muže
Tento identikit sestavený policisty podle popisu pachatele visel na všech nárožích.

Policisté zadrželi a obvinili muže, který je podezřelý z vraždy dvaaosmdeátiletého muže. K případu došlo v pátek 2. března v domě na Okružní ulici v Prostějově. 

Kolem půl třetí odpoledne policie přijala z tísňové linky 112 oznámení o možném spáchání trestného činu. Oznamovatel z domu v Prostějově na ulici Okružní slyšel rány, křik a volání o pomoc. Na místo jako první dorazil výjezd hasičů, dále záchranka a policie. V bytě byl nalezen dvaaosmdesátiletý muž, který ještě jevil známky života. I přes poskytnutou rychlou první pomoc se muže nepodařilo zachránit a zemřel. Předběžným ohledáním kriminalisté zjistili, že muž pravděpodobně toto zranění utrpěl po útoku dosud neznámé osoby. 

Policisté začali okamžitě v maximálním nasazení pátrat po osobě, která bezprostředně po skutku místo činu opustila. Po necelém týdnu, ve čvrtek byl možný pachatel zadržen a umístěn do vazby. Jak uvedla idnes.cz, zadržen byl další muž, jehož případný podíl na činu policisté prověřují. Mluvčí krajské policie se k případu zatím nechce vyjadřovat. 

Předběžným motivem činu by mohla být krádež šperků z bytu oběti. Připomeňme, že pachateli v takovém případě hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.

(red)

Poslat nový komentář