Silnice jsou po zimě postrachem řidičů

Silnice jsou po zimě postrachem řidičů
Takovýchto míst bude na našich silnicích bohužel přibývat

Jen co počasí dovolí a přes den není mráz, vyjíždějí cestáři se svým nádobíčkem na dírami prošpikované silnice. Letošní zima se opět na vozovkách vyřádila a vykouzlila na nich  neskutečné obrazce. Silničáře čeká látání zalátaných vozovek. 

Na řadě míst v regionu jsou komunikace postrachem řidičů. Zimu od zimy se objevuje stále víc a víc výtluků, mnohé obce několik let čekají na opravy vozovky po provedené kanalizaci. Místy sice vyspravila provizorně vozovku firma, která kanalizaci budovala, místy však došlo k narušení povrchu vozovky takovým způsobem, že po zimě se tady nenajde jediné bezproblémové místečko. 

Mírný počátek zimy mohli pracovníci Správy silnic olomouckého kraje (SSOK) věnovat údržbě a očistě okrajů cest. Náletové dřeviny, suché větve stromů a nahromaděné suché roští mizelo pod pilami, nůžkami, sekyrkami. Během února si však zima vše vynahradila, sníh, mráz a led vykonal na vozovkách dílo zkázy a čím dál víc se objevují výtluky. Pokud není přes den mráz, vyjíždějí silničáři už nyní k nejnutnějším opravám, aby udržovali silnice schopné provozu. Vysprávky výtluků není možné omezit, proto se podle vyjádření pracovníků SSOK musí ušetřit především na letní údržbě. 

K plánovaným opravám pro letošní rok v prostějovském regionu patří silnice v Čechách pod Kosířem, kde bude letos dokončena rekonstrukce zahájená v loňském roce, rekonstrukce komunikace po prováděné kanalizaci v Kostelci na Hané a průtah a úprava křižovatky v Olšanech u Prostějova. Plánované opravy budou silničáři provádět podle několika hledisek - podle technického stavu silnic po zimě, podle zajistitelnosti objížděk opravovaných úseků a v neposlední řadě podle zvolených technologických postupů při opravách.      

(jap)

Poslat nový komentář