Nejčastější prohřešky prostějovských řidičů? Rychlost a bezpečnostní pásy

Nejčastější prohřešky prostějovských řidičů? Rychlost a bezpečnostní pásy
ilustrační foto

O uplynulém víkendu jsme se na silnicích mohli znovu potkat s preventivní akcí prostějovských policistů. Mezi nejčastější přestupky, které museli policisté řešit, bylo nedodržení povolené rychlosti a nepřipoutání se bezpečnostním pásem.

Dopravně bezpečnostní akce zaměřená na požívání alkoholu za volantem proběhla v prostějovském okrese ve dnech od 4. do 7. května. Do dopravní akce bylo nasazeno pětadvacet policistů z Územního odboru Prostějov. "Hlídky policie se především soustředily na kontrolu požívání alkoholických nápojů před a po dobu jízdy, technického stavu motorových vozidel, dokladů potřebných pro řízení a provoz vozidel, dodržování povolené rychlost a na pátrání po hledaných osobách a věcech pocházejících z trestné činnosti," sdělil k akci Josef Bednařík, tiskový mluvčí Policie ČR.

A jak kontroly dopadly? Celkem bylo zjištěno 49 přestupků, které byly vyřešeny v blokovém řízení v celkové výši 12.700 korun. Dva přestupky byly vzhledem ke své závažnosti postoupeny ke správnímu orgánu příslušného městského úřadu. Jak jsme již zmínili, mezi nejčastější přestupky patřilo nedodržení povolené rychlosti a nepoužití bezpečnostních pásů, dále také technický stav vozidla. Celkem byli zjištěni tři řidiči, kteří řídili pod vlivem alkoholu. 

(red)

Poslat nový komentář