Nejen bez řidičáku a pod vlivem drog, v kufru měl i varnu na perník

Nejen bez řidičáku a pod vlivem drog, v kufru měl i varnu na perník
ilustrační foto

Již jsme vás informovali o tom, policisté ve středu 1. února po desáté hodině dopolední stavěli na Určické ulici Citroën Berlingo. Šestatřicetiletý řidič nejen, že řídil bez platného řidičského oprávnění, podle dechové zkoušky navíc jel pod vlivem návykových látek. Nyní vyplývají další závažné skutečnosti. 

Policisté dnes uvolnili informace o tom, že v inkriminovaném vozidle byly při kontrole zavazadlových prostor papírové krabice, hliníkové kufry a cestovní tašky, ve kterých byly nalezeny prekursory, chemikálie, laboratorní sklo a další zařízení určené k nedovolené výrobě pervitinu. Dále byl ve vozidle nalezen zelený sušený rostlinný materiál s podezřením na konopí seté - marihuanu. V tentýž den byl muž policií vyzván k vydání výše uvedených věcí, které dobrovolně vydal. 

„Vydané věci budou zaslány na Odbor kriminalistické techniky a expertiz, kde bude zkoumáním zjištěno, zda obsahují omamné a psychotropní látky, jejich množství a další skutečnosti důležité pro trestní řízení,“ uvedla Eva Čeplová, tisková mluvčí Policie ČR Prostějov. 

Včera, 2. února, bylo policisty vydáno usnesení o zahájení trestního stíhání. Muži hrozí za přečin výroba, držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu až pětiletý trest odnětí svobody.

(red)

Poslat nový komentář