Při kontrole se vydával za svého bratra. Neprošlo to!

Při kontrole se vydával za svého bratra. Neprošlo to!
ilustrační foto

V pondělí 2. října 2017 kontrolovali policisté obvodního oddělení Prostějov 2 v obci Bedihošť osobní automobil značky Citroën a jeho řidiče. Ten na výzvu policistů nepředložil žádné osobní doklady a uvedl totožnost třiatřicetiletého muže. Jenže lhal.

Provedená orientační zkouška na přítomnost jiných návykových látek ukázala u kontrolovaného přítomnost látek amphetamin/metamphetamin, XTC a cannabis. Odborné vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu odmítl.

"Dalším šetřením policisté zjistili, že kontrolovaný muž se vydává za svého o tři roky mladšího bratra, a to z důvodu, že sám není držitelem řidičského oprávnění," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Pro jízdu pod vlivem zakázaných látek je muž podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu. Za ten mu hrozí pokuta v rozmezí od 25 do 50 tisíc korun a vyslovení zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu od jednoho roku do dvou let.

Tím, že se vydával za jiného je podezřelý z přečinu poškození cizích práv. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

 

Poslat nový komentář