Hospodářské komory nabídnou podnikatelům lepší servis

Hospodářské komory nabídnou podnikatelům lepší servis
ilustrační foto

Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje získá od Olomouckého kraje půlmilionový příspěvek na podporu projektu nazvaného BusinessPoint. Peníze komora využije na vytvoření konzultačních a informačních center pro podnikatele v sídle krajské hospodářské komory a pěti okresních hospodářských komor v regionu. 

Projekt podnikatelům nabídne proexportní servis, organizaci odborných seminářů nebo informační servis pro inovační podnikání.

„Hospodářské komory v regionu pracují s omezenými zdroji. Projekt BusinessPoint jim finančně pomůže s vytvořením informační a konzultační sítě, která doplní již existující služby v rámci platformy CzechPoint,“ uvedl Pavel Horák, náměstek hejtmana Olomouckého kraje. „Projekt BusinessPoint volně navazuje na ukončený projekt Informační místa pro podnikatele. Poskytne převážně malým a středním firmám informační, poradenský a konzultační servis. Služby budou zaměřeny na podporu mezinárodního obchodu. Chceme více využívat českých a evropských fondů podporujících výzkum a inovační potenciál. Proto dalším hlavním směrem podnikatelské podpory budou inovace a inovační podnikání. Poradenská centra budou organizovat semináře, podnikatelé se na ně mohou obrátit také v případě konzultací k podnikatelským projektům,“ dodal.

Olomoucký kraj finančně podporuje Krajskou hospodářskou komoru Olomouckého kraje od roku 2002. Kraj ji letos mimo projekt BusinessPoint přispěje 280 tisíci korun i na Časopis podnikatelů, který již několik let vychází v nákladu tří tisíc kusů a přináší podnikatelům novinky z podnikatelské sféry.

(red) 

Poslat nový komentář