Holding Agel sídlící v Prostějově si v žebříčku Czech Top 100 polepšil

Pavouk holdingu Agel. Zdroj www.agel.cz
Pavouk holdingu Agel. Zdroj www.agel.cz

Akciová společnost Agel, provozující mimo jiné Nemocnici Prostějov, se stala jediným zástupcem Olomouckého kraje v žebříčku Czech Top 100 2012. Zdravotnický gigant Agel má přitom sídlo v Prostějově.

Soukromá firma podnikající ve zdravotnictví potvrdila své výsadní postavení na poli poskytování zdravotnické péče. Zatímco loni se v žebříčku stovky největších českých firem umístila na 67. místě s tržbami necelých 8,4 miliard korun, letos poskočila o jedno místo dopředu a za rok 2011 zvýšila obrat na bezmála 8,6 miliard korun.

Agel a.s. je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. V současné době provozuje v České republice jedenáct nemocnic a několik dalších zdravotnických zařízení. Především funguje v oblasti Moravskoslezského a Olomouckého kraje, sídlo firmy a generální ředitelství je v Prostějově, Mathonova ul. 1. Každoročně je pak v nemocnicích holdingu Agel hospitalizováno víc než 110 tisíc pacientů.

Skupina Agel od roku 2006 působí prostřednictvím své dceřiné společnosti AGEL SK a.s, i na Slovensku, kde provozuje 4 nemocnice. Holding zaměstnává celkově více než osm tisíc lidí.

(red)

Poslat nový komentář