Aukce na energie těsně před startem

Aukce na energie těsně před startem
ilustrační foto internet

 

Elektronické aukce na dodávku energií si vyzkoušel už prostějovský magistrát. V příštím roce nakoupí silovou elektřinu o více než 980 tisíc korun levněji. Rozhodl se proto podobnou šanci prostřednictvím firmy eCentre nabídnout i obyvatelům města.

Nákupem energií na burze lze ušetřit víc než slušnou částku, lidé by ale měli zvážit, zda se jim aukce vyplatí. "Pro firmy a domácnosti s vyšší spotřebou mají význam, lze ušetřit tisíce korun ročně. U drobnějších odběratelů je mnohdy zřejmé, že by za elektřinu a zemní plyn mohli platit daleko méně, kdyby změnili dodavatele nebo si nechali upravit smlouvu," konstatoval obchodní manažer společnosti eCentre Oldřich Janků.

Pokud chcete klady a zápory elektronikcých aukcí konzultovat s odoborníky, stačí zajít na konzultační dny do prostějovské Duhy. Možnost máte ještě 30. září a 2., 7. a 9. října vždy od 13 do 17 hodin. Ti, kteří o nákupu energie na burze uvažují, by měli přinést vyúčtování za poslední rok a smlouvu se současným odběratelem energie. Podle odborníků mohou lidé nákupem na burze platit až o třetinu méně za energie.

Aukce na plyn a elektřinu je plánovaná na druhou polovinu listopadu. (ber)

 

 

Poslat nový komentář