Plyn a elektřina za „hubičku“? Už brzy!

Plyn a elektřina za „hubičku“? Už brzy!
ilustrační foto

Magistrát pro obyvatele města chystá novinku. Už v červnu jsme čtenáře informovali o možnosti nákupu elektřiny a zemního plynu prostřednictvím takzvané elektronické aukce. Systém, který se magistrátu a jeho organizacím už osvědčil, si brzy budou moci vyzkoušet i jednotlivé domácnosti.

Projekt, který domácnostem ušetří nemalé finance radnice připravuje ve spolupráci se společností eCentre,  největším domácím pořadatelem elektronických aukcí.

„Vycházíme ze zkušeností mnoha měst Česka. Například obyvatelé Prahy 6 prostřednictvím sdružené poptávky v elektronické aukci snížili náklady za dodávky elektřiny a zemního plynu o více než čtvrtinu," uvedl před časem první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Jeho slova o značných úsporách doplnil i obchodní manažer společnosti eCentre Oldřich Janků, který popsal situaci při poslední červencové aukci.

„Jednalo se o dosud největší agregaci domácností, kdy se do boje o nejnižší možnou cenu elektřiny zapojilo celkem 4330 domácností, u plynu to pak v součtu činilo 2623 odběrných míst. Se vším všudy se jednalo o celkový objem energií za 172 milionů korun. To je hodnota, o kterou již dodavatelům stojí za to bojovat. Touto cestou vznikla celková úspora 30,54 procenta, což v penězích znamená 52 milionů 543 tisíc korun. O tuto částku se podařilo zúčastněným domácnostem snížit výdaje za nepostradatelné komodity.“ 

Také lidé v Prostějově budou mít tuto jedinečnou možnost! 

Více informací získají 18. září v přednáškovém sále Národního domu, kdy v 17 hodin přijedou zástupci společnosti eCentre.

„Podáme o projektu prvotní informace. Následovat budou konzultační dny v areálu Kulturního klubu u hradeb Duha. Věříme, že také v Prostějově se zúčastní co největší počet občanů, abychom tak získali dostatečnou sílu a byli pro dodavatele energií co nejzajímavější,“ dodal Janků. Konzultační hodiny v Duze jsou připraveny na dny 23., 25. a 30. září, dále pak 2., 7. a 9. října vždy v čase od 13 do 17 hodin. Elektronické aukce na dodávku energií si vyzkoušel už také magistrát. V příštím roce nakoupí silovou elektřinu o více než 980 tisíc korun levněji. (red)

Ilustrační foto: archiv

Poslat nový komentář