Smíšený sbor EXAUDI koncertoval v Erfurtu

Smíšený sbor EXAUDI koncertoval v Erfurtu
ilustrační foto archiv Exaudi

 

Začátkem října navštívil prostějovský  smíšený sbor spřátelený sbor Andreasschottenchor v Erfurtu. V rámci třídenního pobytu si společně zakoncertovali v chrámu skotské církve.

 

 

„S efrurtským sborem spolupracujeme od roku 1996. Střídavě se setkáváme v Prostějově (8x) a v Erfurtu (8x). Náplní naší spolupráce je společné zpívání,“ uvedla vedoucí EXAUDI Olga Čermáková. V tomto roce sbory společně zazpívaly skladby G.F.Händela Halleluja a W.A.Mozarta Messe brevis et solemnis in C. „Koncert se konal v krásném chrámu skotské církve (Schotten kirche). V restaurovaném, akustickém prostoru se sešlo více než 300 vděčných posluchačů,“ dodala Olga Čermáková s tím, že ze strany hostitelů se sboru dostalo vzorné péče.

Na cestu a pobyt souboru přispěl farní sbor České církve evangelické Prostějov. „Za finanční dar děkujeme rovněž Okrašlovacímu spolku města Prostějova,“ přidala poděkování vedoucí souboru.

Smíšený pěvecký sbor EXAUDI má před sebou nyní charitativní adventní koncert pro SONS, který se bude konat 11.prosince v 18 hod. v chrámu Povýšení sv. kříže a Vánoční koncert, který je naplánován na 15. prosince v 18 hod. v modlitebně sboru ČCE Kollárova 6. (ber)

Kousek historie Exaudi

Smíšený sbor Exaudi zpívá již více jak dvě desetiletí, v současné době pod vedením Olgy Čermákové. Sbor je složen z amatérských zpěváků, z nichž jen několik je současně členem společenství evang. sboru. Sbor začínal nácvikem jednodušších písní, ale postupně se vypracoval k   interpretaci složitějších skladeb. Velkou inspirací je spolupráce s německým pěveckým sborem Andreasschottenchor z Erfurtu. Sbor Exaudi obohacuje svým zpěvem slavnostní bohoslužby o svátcích, pořádá koncerty, oblíbený i veřejností je Adventní koncert, věnuje se i ekumenické spolupráci zpěvem na Půlnoční bohoslužbě v Církvi československé husitské v Prostějově. V posledních letech věnuje vždy 1 nebo 2 koncerty ročně jako charitativní akci pro místní odbočku SONS. (red)

Poslat nový komentář