POZOR: V kraji řádí falešní výběrčí!

POZOR: V kraji řádí falešní výběrčí!
ilustrační foto: zdroj: www.crepiny.noviny.sk

Na sousedním Přerovsku se vyskytují šejdíři, kteří okrádají starší občany a vydávají se za zástupce kanalizační firmy. Pozor, aby si nezaskočili i k Vám.

Popsaný případ podvoného jednání proběhl tuto sobotu, kdy kolem půl desáté dopoledne zazvonil u domu třiaosmdesátileté paní v Hranicích na Moravě neznámý muž. Přišel s tím, že nese přeplatek za stočné. Paní jej pozvala na dvorek a on začal vytahovat různé doklady a 5000 korun. V té chvíli přišel na dvorek druhý muž. Ochotně ženu následoval do domu a pokoje, kde si paní rozměnila bankovku a nesla peníze zpět na dvorek. Muž již měl připraveny papíry, kterými ženu zabavil. "Mezitím druhý rychle spěchal do pokoje a odcizil zde uložené peníze. Následně společně rychle odešli. Paní odcizili 10 tisíc korun", uvedla pro PvN  policejní mluvčí mjr. Mgr. Marta Vlachová.

Policie podle jejích slov všechny občany varuje: nepouštějte nikoho cizího do bytů. Žádná společnost neposílá své zaměstnance, aby vybírali nebo vraceli peníze! Vše se děje přes poštovní poukázky nebo převodem na účet!

Poslat nový komentář