Tip na víkend – Tovačovský portál

Tip na víkend – Tovačovský portál
ilustrační foto

Zámecký park v Tovačově se v sobotu 11. srpna rozezní tóny country a folku, a to zásluhou festiválku Tovačovský portál. Už 14. ročník nabídne milovníkům dobré zemité muziky program plný písniček, veršů a setkání se zajímavými osobnostmi.

Tovačovský portál si za dobu svého trvání získal velkou oblibu. Mnoho účastníků se sjíždí do Tovačova hned v pátek odpoledne, neboť už páteční večer je komponovaný jako setkání návštěvníků portálu s pořadateli a spřízněnými muzikanty. V zámeckém parku vyroste stanové městečko, kde je možné příjemně prožít celý víkend a užít si dosytosti připravený program. Hlavní maraton koncertů a vystoupení pak startuje v sobotu ve 14 hodin. Mezi účinkujícími se letos objeví známé kapely i sólisté jako Pepa Štross, René Souček, Bluegrass Comeback, The Long, Bejlí, Pouta, Jana Šteflíčková, Hluboké nedorozumění a vystoupí rovněž hosté - irish music MARW a bluegrassová kapela SEM TAM.

„Jsme takový klasický vlídný fesťáček folk§country téměř rodinného typu. Proto nabízíme nejen vystoupení kapel, ale připravujeme i doprovodný program jako setkání mladých autorů básníků, výtvarníků a herců. Letos se v programu ,Hodinky v kapli’, který má také už letitou tradici, představí mladá pražská písničkářka a herečka Divadla Y Jana Šteflíčková i další zajímavé osobnosti. Začátek je ve 22 hodin v zámecké kapli,“ vybírá namátkou z programu pořadatelka Arana Nosálová. Tovačovský portál pořádá Město Tovačov za finanční podpory Olomouckého kraje. V případě nepříznivého počasí je připravena mokrá varianta – koncertní vystoupení se přesunou do bezpečí a sucha rozměrných stanů.

Raritou letošního festivalu bude opět mimořádný historický vláček, který bude v sobotu pendlovat na trati Kojetín – Tovačov a zpět a propojí tak Tovačovský portál s kojetínskými hodovými slavnostmi. Vlaky budou tentokráte vedeny historickou motorovou lokomotivou T466.0007 "Pilštyk" a soupravou tří nově opravených vagónků řady Ci s otevřenými nástupními plošinami a dřevěnými sedadly. Nenechte si ujít tuhle zajímavou víkendovou akci a dopřejte sobě i dětem zábavu a prázdninovou pohodu.

(jap)

Poslat nový komentář