Festival Jeden svět pranýřuje bezpráví, rasismus i devastaci životního prostředí

Festival Jeden svět pranýřuje bezpráví, rasismus i devastaci životního prostředí
Snímek z filmu Bahrajnský výkřik do tmy

V úterý 6. března byl v Praze zahájen Mezinárodní festival Jeden svět, který divákům nabízí dokumentární filmy o lidských právech. Letošním hlavní myšlenkou festivalové přehlídky je motto „Protesty, nepokoje, revolta“. Festival nabídne dokumenty z oblastí, kde se lidská práva porušují jako je tomu v Afghánistánu, Bělorusku, Barmě, Číně, Sýrii i dalších místech. 

Festival Jeden svět se po pražském antrée rozběhne tradičně i do dalších míst v České republice. Během března a dubna se konají projekce a doprovodné akce v dalších místech, v Prostějově nabídne Jeden svět filmovou tvorbu ve dnech 20. až 22. března. Stejně jako v minulých letech jsou pro prostějovské diváky připraveny tři filmové večery tentokrát v netradičních prostorách Kavárny ve Špalíčku. Pořadatelé vybrali snímky se sociální  a lidskoprávní tématikou. Pro školy bude videoprojekce probíhat dopoledne tradičně v kinosále kulturního klubu Duha. 

Festival je jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí nejen v rámci České republiky. V roce 2007 získal festival Jeden svět Čestné uznání Organizace spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) za výchovu k lidským právům.    

(jap)

Poslat nový komentář