Seberou si zastupitelé Prostějova odměny?

ilustrační foto
ilustrační foto

V souvislosti se změnou statutu města na statutární město došlo k řadě změn. Snad ta nejviditelnější je personální - v čele nynějšího magistrátu stojí primátor a jeho náměstci. Veškeré změny si údajně vyžádají částku 1,6 milionu korun. Jsou však v ní zahrnuty i uvedené změny personální s návazností na vyšší odměny uvolněných i neuvolněných funkcionářů?

„Přestože na tom město není po stránce hospodaření nijak špatně, je třeba jisté opatrnosti. Finance jsou stále potřeba na další a další opravy místních komunikací, na obnovu a rozšiřování zeleně a další nutné investice. Proto je na místě šetřit kde se dá,“ nabádá k opatrnosti primátor Miroslav Pišťák. Podle platných pravidel o odměnách za výkon funkce členů zastupitelstev, která vydala vláda, mají zastupitelé statutárních měst vyšší odměny, navýšení by mohlo činit až 100 procent. Také touto otázkou se zabývalo na svém posledním jednání vedení města. Je jisté, že kladivo úspornosti na sobě patrně nejvíc pocítí právě všichni neuvolnění funkcionáři – zastupitelé, radní, předsedové a členové výborů a komisí. Rada navrhuje navýšení stávajících odměn pouze o zhruba jednu třetinu. Člen zastupitelstva v současné době dostává měsíčně 827 korun, podle nového návrhu se zvýší jeho odměna na 1.184 korun (možné maximum 1691). Objem vyplácených odměn pro neuvolněné členy zastupitelstva se tak zvýší měsíčně o necelých 40 tisíc korun.

Měsíční odměna ve výši podle tohoto rozhodnutí se členům zastupitelstva města poskytuje od 1. dubna 2012 v souhrnu odměn za jednotlivé funkce vykonávané členem zastupitelstva města. Jak se poperou zastupitelé s odsouhlasením odměn sami sobě na nejbližším zasedání, je otázkou.   

(jap)

Komentáře

Poslat nový komentář