Vánoce na Floře nabízí jarmark, živý betlém i kulturu

Vánoce na Floře nabízí jarmark, živý betlém i kulturu
ilustrační foto plakát

Vánočně nasvícený strom, tradiční možnost nakoupit si dárky, ale i zhlédnout bohatý doprovodný program, v němž nechybí spisovatelka Markéta Harasimová či hudební legenda Karel Kahovec, připravilo pro návštěvníky olomoucké výstaviště. Vánoce na Floře probíhají od 15. do 20. prosince, vstup je zdarma.

Kromě toho lidé na vánočních trzích najdou nově stánek s českým designem a mladou módou, který nabídne módní doplňky a oděvy, porcelán, papír a hračky. Bohatou nabídku produktů doplní mimo jiné i vánoční ozdoby, vazby a svícny, přírodní kosmetika, keramika, ručně vyráběné šperky, ale i dárkové zboží, výrobky ze spolku ručních řemesel a oblíbené knihy. Z gastronomie nejvíce zaujmou ovčí sýry, belgická čokoláda, dominikánská káva a čaje. Tradiční prodej kaprů a vánočních stromků zaplní venkovní prostory před pavilonem A.

Bohaté vyžití ocení rodiče s dětmi venku i v pavilonu. Před pavilonem vyrostla oblíbená salaš s živým betlémem, uvnitř se děti zabaví s hrací stěnou T-wood z chráněné pracovní dílny, na které si mohou cvičit fantazii i motoriku. „Tvořivé děti by neměly minout vánoční dílničky v pavilonu A, kde si mohou vyrobit dárek pro své blízké nebo si odnést domů materiál pro tvoření. Praktickou ukázku řemeslných prací uvidí zájemci v pavilonu A,“ doplnila garantka akce.

Doprovodný program zpestří spisovatelka Markéta Harasimová svým autorským čtením a autogramiádou. Naváže na ni vánoční koncert úspěšné pěvecké dvojice Karla Kahovce a Marie Pojkarové v sobotu odpoledne. Nechybí ani vystoupení dětí z dětských domovů. Neděle patří slavnostním květinovým dekoracím a vánočním aranžím.

Více na www.flora-ol.cz. (red) 

 

Poslat nový komentář