1. SK Prostějov v čele tabulky MSFL

1. SK Prostějov v čele tabulky MSFL
ilustrační foto
Další fotky: 
1. SK Prostějov v čele tabulky MSFL
1. SK Prostějov v čele tabulky MSFL
1. SK Prostějov v čele tabulky MSFL

1. SK Prostějov versus SK Hanácká Slavia Kroměříž, tak zněl plán pro domácí Prostějov v předehrávce 15. kola MSFL. Domácí nastoupili do utkání poněkud vlažněji a mohlo se jim to vymstít, naštěstí se vzpamatovali dostatečně včas a než se hosté nadáli bylo to 4:0 a sudí pískal poločas. Divákům bylo jasné, že uvidí další střelnici, stejně jako proti Zábřehu. Jejich představa se splnila hvizdem sudího, ohlašujícím konec zápasu, přičemž na tabuli svítilo skóre 6:3.

V 13. minutě po rohovém kopu hostů Bureš tak tak vyrazil míč na další roh. 20. minuta přinesla první šanci domácím, Machálek ale střelil přímo do brankáře. Další šanci si už, ale domácí uniknout nenechali. Psala se 26. minuta, Pospíšil dostal míč do běhu, obehrál si golmana a nacentroval do středu k pokutovému kopu, kde si přihrávku zpracoval Zelenka a druhým dotekem poslal míč Papouškovi, kterému bránil pouze chytající hráč (ne brankář) hostí. V 33. minutě znovu jen Machálek proti brankáři a znovu střela přímo do něj. 2 minuty poté po rohu domácích rozhodčí přikázal přímý kop z asi 18-ti metrů. Po pokopnutí mimo dosah zdi střelil ze stejné vzdálenosti Pavlík přesně ke vzdálenější tyči a brankář neměl šanci dosáhnout, 3:0. Ještě do přestávky přidal další gól Machálek, konečně se mu podařil únik jen on proti golmanovi a dovedl míč až do brány. První poločas tedy skončil 4:0 pro domácí.

V 55. minutě dostal hráč hostí Šilinger žlutou kartu, vzápětí hosté poprvé střídali, z hřiště odešel Steiner a nahradil ho Handl. Následně byl odpískán přímý kop pro Prostějov, ale pořádně daleko a skoro až z autu, k míči se postavil Papoušek a kopnul. Hráči připravení kolem pokutového území se ale míče ani nedotkli a nechali ho doletět až do brány, Prostějov zvýšil na 5:0. Po tomto gólu vystřídali i domácí, ze hřiště šel Hirsch a místo něj nastoupil Fládr. V 60. minutě Kopečný nahrál z rohu na hlavičku Fialy a Kroměříž snížil na 1:5. Hned poté opoustil hřiště Kopečný, kterého vystřídal Janoštík. Lidé se ptali proč byl vystřídán hráč, který byl právě při gólu, odpověď dostali v 67. minutě, kdy odpočinutý Janoštík střílel do prázdné brány. Poté přišla dvojice střídání, nejdříve hosté stáhli Budína, nahradil jej Vojtášek. Poté střídali domácí, Hunala vystřídal Krejčí. V 75. minutě zakončil hlavičkou hattrick Machálek, 6:2. Následovalo další střídání domácích, za Pospíšila šel na hřiště Zatloukal. Hráč hostí Handl ještě dostal v 86. minutě žlutou kartu. Poslední akce zápasu byla v 88. minutě a zakončil ji Vojtášek, utkání tedy skončilo 6:3 pro domácí Prostějov. Prostějov se tímto vítězstvím znovu dostal do čela tabulky, ze kterého jej ale může sesadit Třinec, který má zápas k dobru.

 

Velmi pohledné utkání, které nám přinesla předehrávka 15. kola, navštívil i nezávislý kandidát na senátora za Prostějovsko Ladislav Županič. Slavný herec a dabér, který se rozhodl kandidovat, na zápase nešetřil emocemi a pořádně si zafandil.

 

Sestavy:

1. SK Prostějov: Bureš - Hloch, Hunal, Pavlík, Kazár - Hirsch, Mazouch, Zelenka, Papoušek - Machálek, Zatloukal

Trenér: František Jura

SK HS Kroměříž: Zapletal - Šilinger, Stojaník, Steiner, Klabal, Fiala, Nevřela, Janča, Budín,  Kopečný, Havlík

Trenér: Jaroslav Baďura

Rozhodčí: Ondráš – Ogrodník, Gloser

Diváci: 360

-red-

Poslat nový komentář