Třetí ročník fotografické soutěže „Vyfoť projekt“ odstartoval

Třetí ročník fotografické soutěže „Vyfoť projekt“ odstartoval
ilustrační foto

Úspěšná celostátní fotografická soutěž „Vyfoť projekt“, kterou pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, pokračuje i v letošním roce. Prázdninová soutěž bude probíhat do konce srpna.

Soutěžící mají jednoduchý úkol: vyfotografovat realizované projekty spolufinancované z fondů Evropské unie a nahrát je přes jednoduchý formulář přímo na web soutěže www.vyfotprojekt.cz. Fotografové mají z čeho vybírat. Doposud se s přispěním Evropské unie podařilo v České republice zrealizovat téměř 41 500 projektů. Některé z nich jsou zveřejněny na online mapě projektů www.mapaprojektu.cz, která nově obsahuje i aplikaci pro mobilní telefony.

Soutěžní kategorie byly pro letošní ročník rozšířeny. Fotografové a fotografky se tak utkají v hlavní kategorii „Nejtalentovanější fotograf“ a ve vedlejší kategorii „Nejaktivnější fotograf“. Vítěze první kategorie vybere odborná porota, ve které usedne mimo jiné i šéfredaktor časopisu FotoVideo Rudolf Stáhlich. Jak už název napovídá, vítězem druhé kategorie se stane soutěžící, který do soutěže přihlásí nejvíce fotografií různých projektů. Novinkou je doplňková kategorie „Vyfoť se sám“, ve které mají soutěžící za úkol vyfotit se společně s projektem. Aby šanci vyhrát měl skutečně každý, bude po celou dobu trvání soutěže probíhat pravidelné losování o ceny. Konečné vyhodnocení a vyhlášení výsledků soutěže proběhne v září 2013. (red)

Ilustrační foto: Čechy pod Kosířem - web Vyfoť projektarchiv

Poslat nový komentář