Víkendový Garden Food Festival nabídne i brouky!

Víkendový Garden Food Festival nabídne i brouky!
Foto broucinataliri.cz

Toužíte po neotřelé kuchyni, nebo si myslíte, že by stačilo jen ochutnat? A co takhle brouci? Podle Jana Škraňky (nejen), jsou potravou budoucnosti. Třeba pečený šváb jednou může nahradit třeba naše národní jídlo, vepřo knedlo zelo. O víkendu je můžete ochutnat v kulinářské show Jana Škraňky z Čeladné na olomouckém Garden Food Festivalu. 

Broučí speciality musíte umět připravit. A taky mít dobré suroviny v podobě hmyzu z regulérního čistého chovu, ne ze zverimexu. V České republice a Rakousku existují čtyři farmy, které tato kritéria splňují. Nabídka Jana Škraňky je různorodá. „Máme potemníka moučného, brazilského, cvrčka, saranče, po němž je zejména v Rakousku strašná poptávka. Také velké druhy švábů, když se nám povede sehnat, i bource morušového, jelikož je to jediný hmyz, který jde k nám přímo z Asie. No a k exotice patří štír," říká.

Hmyzí pokrmy jsou velmi zdravé, hmyzí maso víceméně obsahuje pouze minerály, proteiny a tuky, které potřebujeme. Třeba nenasycené mastné kyseliny. Kaloricky je toto maso tučné, ale jinak než třeba vepřové. Pokud sníte hrst potemníků brazilských, je to jako byste snědli dvě svíčkové.

Bližší informace a také recepty najdete na stránkách http://www.brouknataliri.cz. (ber)

 

Poslat nový komentář