Vylétnutá jiskra zapálila kotelnu zemědělské usedlosti

Vylétnutá jiskra zapálila kotelnu zemědělské usedlosti
ilustrační foto

Čtyři jednotky hasičů včera odpoledne likvidovaly požár kotelny zemědělské usedlosti ve Vilémově. Díky jejich rychlému nasazení se oheň ani kouř nedostal do dalších místností domu.

Požár byl nahlášen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje ve čtvrtek 16. února 2012 v 14:54 hodin. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Litovle a dobrovolní hasiči ze Senice na Hané, Vilémova a Náměště na Hané.

Po příjezdu hasiči zjistili, že hoří v kotelně rodinného domu - zemědělské usedlosti, která se nacházela v přízemí. Oheň poškodil rozvody vody, topení a elektřiny, žárem prasklo vodovodní měděné potrubí a voda vytopila kotelnu. 60 cm vody museli hasiči postupně odčerpat čerpadlem.

"Požár způsobila žhavá částice, která vylétla z kotle na tuhá paliva a zapálila papír a piliny, které se nacházely v bezprostřední blízkosti kotle," sdělila Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje.

Oheň ani kouř z požáru se do místností domu nedostal, požár způsobil podle majitele škodu 30 tisíc korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek v hodnotě 7 milionů korun. 

(red)

Poslat nový komentář