Hasiči vyjeli na pomoc topící se Praze!

Hasiči vyjeli na pomoc topící se Praze!
ilustrační foto

Česká republika se už dva dny potýká s povodněmi. Vláda vyhlásila stav nouze ve všech krajích, kromě Pardubického. Kritický stav je v hlavním městě kam včera, krátce po jedenácté hodině, vyrazili profesionální i dobrovolní hasiči Olomouckého kraje.

„Více než čtyřicítka hasičů vyjela z centrální stanice v Olomouci. Jejich činnost bude na místě soustředěna převážně pro výpomoc při stavbě protipovodňových hrází a zábran, ale také pro případné další využití sil v případě zhoršení aktuální situace,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák s tím, že v podvečer se k první vlně pomoci připojila i skupina střelmistrů a potápěči.

„Profesionálové a dobrovolníci teď staví protipovodňové hráze na více jak stoletou vodu,“ informoval Hošák. Na centrálu hasičů v Olomouci se postupně přihlašují další jednotky, které jsou ochotny vyjet na místa zasažená velkou vodou.

„Jejich nabídky postupně evidujeme, pokud bude potřeba k povodním vyrazí i oni,“ doplnil Hošák. Zatím poslední jednotka hasičů, která do Prahy vyjížděla dnes po půlnoci, s sebou vezla velkokapacitní čerpadlo k jímání vody za protipovodňovou zdí.

„Talkové jímky na několika místech propustili vodu a ta se valí na obydlí. Hasiči ji čerpadlem vrací zpět do Vltavy. Během dnešního dopoledne se k zásahu připojí i náš týlový kontejner," uzavřel Hošák. (kaa) 

Foto: HZS Olomouc

Poslat nový komentář