Desatero bezpečného prožití léta!

Desatero bezpečného prožití léta!
ilustrační foto

 

Před několika dny začaly prázdniny, někteří z nás se právě chystají na dovolenou, jiní si budou vychutnávat volné dny doma. I během tohoto odpočinkového období bychom si však měli dát pozor na několik rizik a dodržovat základní pravidla požární bezpečnosti. Abychom se opravdu mohli v klidu těšit z letní pohody a nedošlo ke zbytečným újmám na zdraví nebo škodám na majetku. 

 

"Během letních měsíců jsou ohrožené zejména děti, které nejsou “zaneprázdněné” školou a mají spoustu volného času. Každoročně dojde při požárech, které byly způsobeny hrou dětí se zápalkami nebo kouřením, ke zraněním a značným majetkovým škodám. Zvlášť oblíbenou zábavou dětí na venkově je tajné kouření ve stohu či v seníku, což již mnohokrát skočilo tragédií. Jen pro ilustraci: za loňský rok 2007 způsobily děti do 15 let v Olomouckém kraji 13 požárů, které po sobě zanechaly celkové škody za více než 2,3 milionu korun", uvedla Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje.

 

 

"Snad stojí za to upozornit, že na základě zákona o požární ochraně (§ 78) jsou rodiče (potažmo všichni, kteří mají děti v danou chvíli na starosti) povinni dbát o to, aby jejich ratolesti nezpůsobily požár. Z hlediska požární ochrany v případě zanedbání dohledu nad osobami, které nemohou posoudit následky svého chování, může být udělena sankce až do výše 25 tisíc korun", dodala Hacsiková.

 

Na stránkách HZS Olomouckého kraje najdete veškeré informace, jak bezpečně přežít prázdniny a nedojít k újmě a úhoně!

http://www.hzscr.cz/clanek/desatero-bezpecneho-proziti-leta.aspx

Poslat nový komentář