Po požáru střechy skončil v nemocnici majitel domku

Po požáru střechy skončil v nemocnici majitel domku
Foto HZS

Čtyři jednotky z řad profesionální a dobrovolných hasičů zasahovaly během odpoledních hodin v sobotu 13.5.2017 u požáru rodinného domku v Července poblíž Litovle na Olomoucku. Dle prvotních informací z tísňového hovoru na linku 112 Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje se jednalo o přízemní dům a ze střechy stoupal hustý kouř a oznamovatel viděl také plameny. 

Operační středisko k místu vyslalo profesionální jednotky požárních stanic Litovel a Uničov, návazně na to doplněnou o dobrovolné hasiče Tři Dvory a místní Červenka. Po provedeném průzkumu bylo zjištěno zahoření slámy pod střechou objektu zhruba na ploše 10x5 metrů. Hasičům se po chvíli podařilo v ničivému počínání plamenů zabránit, v navazujícím čase pokračovali v postupném dohašování a důkladné kontrole požářiště. "K součinnosti byla také přivolána zdravotnická záchranné služba, ta na místě prohlédla a po ošetření a kontrole intoxikované osoby (majitel objektu) odvezla zraněného k navazující péči do nemocnice," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Požár po více jak hodině hasiči celkově zlikvidovali a postupně se navraceli zpět na své základny. Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, není zde vyloučena nedbalost či úmysl vlastníka, škoda po požáru bude dodatečně upřesněna. (red)

 

Poslat nový komentář