Hasiči zasahovali v Kauflandu

Hasiči zasahovali v Kauflandu
ilustrační foto

Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 se v Logistickém centru společnosti Kaufland konalo cvičení profesionálních hasičů Olomouckého kraje. V rámci něj si hasiči vyzkoušeli organizaci na místě události, hasební zásah na požárem zasažený prostor, vyhledávání pohřešovaných osob a komunikaci s Krajským operačním a informačním střediskem. Na závěr cvičení hasiči ještě prověřili funkčnost suchovodu, který by byl využit v případě reálného požáru. 

Scénář byl sice předem připraven, ale zásahová jednotka o něm dopředu nevěděla. Celá akce začala oznámením požáru v Logistickém centru společnosti Kaufland na Týnecké ulici v Olomouci  na operační středisko HZS Olomouckého kraje. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce se dvěma cisternami. Hned po příjezdu zjistili, že hoří uvnitř skladu suchých potravin. V objektu se složitým regálovým systémem zůstaly uvězněny dvě osoby. Celý sklad byl hustě zakouřen, přesto hasiči po provedeném průzkumu po několika minutách oba pohřešované muže nalezli. Jeden z nich si ztěžoval na dýchací problémy, proto mu hasiči poskytli kyslík a evakuovali ho ve vyváděcí masce. Oba muži byli předáni do péče zdravotnické záchranné služby. Požár na ploše asi 10 m2 se podařilo zlikvidovat asi za půl hodiny.

„O prověřovacím cvičení hasiči dopředu nevěděli, chtěli jsme v praxi vyzkoušet, jak si poradí s požárem v takto složitém a členitém prostoru. Cvičení splnilo svůj účel a poznatky, které jsme z něj získali, vyhodnotíme a zpracujeme,“ zhodnotil celou akci Jiří Osyka, hodnotitel cvičení. Také vedení olomouckého logistického centra hodnotilo cvičení jako přínosné. „Vyzkoušeli jsme, jak postupovat v situaci, kdy by ve skladu vznikl reálný požár. V našem logistickém centru jsou také různé složité technologie, takže věřím, že toto cvičení nebylo poslední a hasiči se k nám do rozsáhlého objektu skladu v budoucnu v rámci cvičení ještě vrátí,“ řekl Petr Beníček, ředitel olomouckého logistického centra společnosti Kaufland. (Zdroj HZS Olk)

 

 

Poslat nový komentář