Silvestr a Nový rok hasičů. Nehody, požáry, zabouchnuté dveře

Silvestr a Nový rok hasičů. Nehody, požáry, zabouchnuté dveře
Foto HZS Ol. kraje
Další fotky: 
Silvestr a Nový rok hasičů. Nehody, požáry, zabouchnuté dveře
Silvestr a Nový rok hasičů. Nehody, požáry, zabouchnuté dveře

Hasičský Silvestr 2017 si zapíše do statistik celkem patnáct událostí. Jednalo se o náročné zásahy v podobě požárů či pomocí u dopravních nehod. Již šest minut po půlnoci (31.12.2017) vyjely jednotky k ničivému požáru prodejny s obuví. V závěru dne, několik minut před koncem roku 2017, pak zasahovaly na Šumpersku poblíž obce Studénky, kde hořel dřevěný přístřešek u lesa. 

Za zmínku v přehledu událostí posledního dne roku 2017 stojí další podvečerní požáry s dojezdem většího počtu jednotek do Moravského Berouna a Bohuňovic, v obou případech se naštěstí jednalo o menší požáry v souvislosti s topnou sezónou. V Kopřivné na Šumpersku došlo ve večerních hodinách k nehodě se zraněním, původně i s nutností vyproštění zraněných osob po převrácení automobilu na střechu. Hasiči po svém příjezdu asistovali přivolané posádce zdravotníků ZZS Olomouckého kraje při ošetření jedné zraněné osoby, již mimo havarovaný vůz. Jednotka dále také provedla nutná bezpečnostní opatření. "Z výčtu zásahů připomínáme obvyklé technické pomoci, ke kterým již tradičně patří zabouchnuté byty s hrozícím nebezpečím z prodlení. A tak i letos hasiči vyrazili k otevření bytu s uvnitř hořící svíčkou, k zabouchnutým lidem na balkónech a podobně" uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. 

Od začátku Nového roku vyjeli hasiči už desetkrát. "Zasahovali jsme  v 00:21 u technické pomoci v Mohelnici, kde majitelům otevřeli dveře zabouchnutého bytu. Dva požáry odpadů, kde lze předpokládat souvislost se zábavní pyrotechnikou, řešila jednotka profesionálních hasičů v Uničově. Hasiči již také zasahovali u dvou dopravních nehod se zraněním v Jeseníku a Lesnici na Šumpersku. Krátce po čtvrté hodině ranní vyjížděla profesionální jednotka požární stanice Hranice k požáru osobního vozidla, v době dojezdu hasičů bylo vozidlo požárem zcela zničeno," konstatoval mluvčí.

Od půl šesté ranní (1.1.2018) likviduje několik jednotek požár velké zděné garáže se zahořením většího počtu osobních vozidel v Kosově na Šumpersku. V ohrožení byl i přilehlý starší rodinný domek. Jednotkám se podařilo požár lokalizovat, nicméně i nadále pokračují v ochlazování a ochraně ohrožených sousedních objektů. (red)

Poslat nový komentář