Sněžení a vítr si vyžádaly výjezdy hasičů. Bouralo se v Ohrozimi

Sněžení a vítr si vyžádaly výjezdy hasičů. Bouralo se v Ohrozimi
ilustrační foto HZS

Výstraha meteorologů se naplnila a statistiky hasičů Olomouckého kraje se začaly ve středu 3. ledna 2018 po jedenácté hodině dopolední plnit výjezdy hasičů kvůli technickým zásahům a dopravním nehodám. Mezi 11 a 14:30 hodinou zasahovali hasiči u deseti popadaných stromů a tří dopravních nehod. 

Stromy a větve odstraňovali hasiči především z komunikací na Jesenicku v okolí Zlatých Hor, jednu událost řešili také v Moravském Berouně. Podle dostupných informací nebyl při těchto událostech nikdo zraněn.

"V čase 12:35 došlo v Ohrozimi k dopravní nehodě dodávky a osobního vozidla, na místě byly tři zraněné osoby, jednu hasiči z vozidla vyprošťovali. Jednotka spolupracovala se zdravotnickou záchrannou službou a policií. Silnice v místě nehody byla neprůjezdná", popsal nehodu mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Krátce na to se staly další dvě dopravní nehody, jedna u Bohdíkova, druhá ve Stříteži nad Ludinou. "Jednalo se o dopravní nehodu osobního vozidla, které skončilo na střeše v potoce. Událost se obešla bez zranění. Hasiči na potok natáhli sorbčního hada kvůli unikajícím provozním kapalinám", uvedl Hošák. (red)

Poslat nový komentář