Hasiči zasahovali hned u tří požárů

Hasiči zasahovali hned u tří požárů
Foto HZS Ol. kraje

Profesionální a dobrovolné jednotky během včerejšího odpoledne a brzkých ranních hodin přelomu dnů (17.-18.1.2018) zasahovaly u tří požáru objektů. U dvou událostí stojí za příčinou vzniku zahoření od plastových popelnic. 

Ohlášený požár stodoly v obci Újezd na Olomoucku převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje krátce před sedmnáctou hodinou (16:53). K místu ihned vyrazily profesionální jednotky požárních stanic Uničov a Šternberk za doplnění dobrovolnými hasiči Újezd a Uničov. Průzkumem hasiči potvrdili zahoření části střešní konstrukce, jednalo se o menší rozsah. Požár tak velmi rychle lokalizovali i likvidovali. Dle získaných informací k požáru došlo od zahoření plastové popelnice.

Podobnou příčinu požáru jako u události v Újezdu nedaleko Uničova likvidovaly čtyři jednotky hasičů v brzkých ranních hodinách v Babicích na Olomoucku. V tísňovém hovoru na linku 112 oznamovatel v brzkých ranních hodinách 18.1.2018 přiblížil zahoření části střešní konstrukce u rodinného domku, ještě před příjezdem hasičů se pokusil požár sám uhasit. Operační středisko v (03:30) k místu ihned vyslalo opět profesionální jednotky požárních stanic Šternberk a Uničov posílené o dobrovolné jednotky Babice a Bohuňovice. Hasiči po svém příjezdu provedli dohašení vyhořelého střešního přístavku i vybavením, k rozšíření na přilehlý rodinný domek a jeho střechu nedošlo. Jednotky v závěru provedly velmi důkladnou kontrolu pomocí termokamery. I v tomto případě iniciací vzniku bylo zahoření plastové popelnice (žhnoucí popel).

Třetí požár v průběhu posledních hodin v Olomouckém kraji se odehrál na Přerovsku. "V Kojetíně krátce po jednadvacáté hodině došlo k zahoření v patře rodinného domku. Oznámení o požáru převzala linka tísňového volání v 21:06. Operační středisko k likvidaci vyslalo profesionální jednotky požárních stanic Kojetín a Kroměříž, z řad dobrovolných hasičů také jednotky Kojetín a Chropyně. Oznamovatel v tísňovém hovoru popsal viditelné plameny šlehající z okna pokoje. Hasičům se velmi rychle po svém příjezdu podařilo požár lokalizovat a v navazujícím čase provedli důkladné odvětrání a ochlazení prostor, během své činnosti dohasili menší ohniska a místo celkově překontrolovali pomocí termokamery. Co stojí za příčinou vniku požáru je aktuálně v šetření, rovněž i výše škody není prozatím vyčíslena," dodal mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. (red)

Poslat nový komentář