Předpověď meteorologů se naplnila. Hasiče zaměstnává silný vítr!

Předpověď meteorologů se naplnila. Hasiče zaměstnává silný vítr!
Foto HZS Olomouckého kraje

V průběhu soboty 17. března 2018 vyjíždí jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů Olomouckého kraje k popadaným stromům a uvolněným střešním krytinám, které způsobuje silný vítr, před kterým varovali meteorologové. 

Výjezdy v souvislosti s větrem řeší hasiči od sobotního rána, nicméně intenzita výjezdů mírně narostla po poledni a výrazně stoupla po sedmnácté hodině. Za posledních dvanáct hodin (od sedmé hodiny ranní do devatenácté hodiny večerní) vyjeli hasiči už ke čtyřem desítkám událostí. Jde především o popadané stromy a větve na komunikacích a drátech elektrického vedení. Nejvíce zasaženou lokalitou je Šternbersko (okolí Jívové, Domašova nad Bystřicí, Bělkovic-Lašťan).

V jednom případě hasiči řešili spadlý strom na železniční trať (Šternberk), nedaleko obce Kozlov spadly stromy na dálnici D35 (290,5. km). V době příjezdu hasičů zasahovaly přes jeden jízdní pruh. Hasiči zabezpečili místo události, stromy rozřezali a odklidili. Po dohodě s policií preventivně pokáceli další dva stromy, které byly nad dálnicí nakloněny. Po dobu kácení (asi 15 minut) byla dálnice uzavřena.

Hasiči také řešili několik uvolněných střešních krytin. V Hlubočkách se uvolnily čtyři plechy na střeše bytového domu, v Radvanicích vítr podfoukl rovnou plechovou střechu, kterou hasiči zajistili pytli s pískem, ve Výmyslově se uvolnila krytina na římse domu ve výšce asi 15 metrů, v Přerově na budově gymnázia se na střeše uvolnil plech.

"Podle dostupných informací při událostech nebyl nikdo zraněn. Situaci stále sledujeme, v případě mimořádných událostí vás budeme informovat", sdělila mluvčí HZS Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková. (red)

 

Poslat nový komentář