Cyklistka podlehla těžkým zraněním

Cyklistka podlehla těžkým zraněním
ilustrační foto internet

 

Při dopravní nehodě, ke které došlo ve čtvrtek 6. února ráno ve Vrahovické ulici v Prostějově, utrpěla těžké zranění šedesátiletá cyklistka. Na střet s nákladním vozem doplatila životem. 

„Osmačtyřicetiletý řidič nákladního vozidla Iveco vyjížděl z Průmyslové ulice, nedal přednost v jízdě po hlavní silnici jedoucí šedesátileté cyklistce, která jela z centra města směrem na Vrahovice. V prostoru křižovatky následně došlo ke střetu. Paní po nárazu i s kolem spadla na zem a utrpěla velmi těžké zranění, se kterým byla převezena do nemocnice v Olomouci,“ popsala havárii tisková mluvčí policie Irena Urbánková. „Pacientka utrpěla velmi závažné poranění mozku a hrudníku. Prodělala dlouhou a náročnou operaci, bohužel v pátek ve večerních hodinách zemřela,“ sdělil PvNovinkám mluvčí FN Olomouc Egon Havrlant.

Řidiče původně čekalo obvinění z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za který mu hrozil trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitý trest. Protože ale žena zemřela, policie případ překvalifikuje a muži hrozí ještě tvrdší trest. (red)

Poslat nový komentář