Sobotní ráno začalo tragicky, zemřeli při nehodách dva lidé. Jeden u Dětkovic

Sobotní ráno začalo tragicky, zemřeli při nehodách dva lidé. Jeden u Dětkovic
Foto HZS Ol. kraje

Dvě tragické dopravní nehody se udály v sobotu 17. června 2017 ráno v Olomouckém kraji. První se odehrála na silici 47 u Lipníku nad Bečvou, druhá u obce Dětkovice. Zemřeli při nich dva lidé.

V sobotu 17. června 2017 byla v 5:29 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda na silnici 47 u Lipníku nad Bečvou. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Lipníku nad Bečvou a Hranic, kteří po příjezdu zjistili, že při nehodě se střetla dvě osobní vozidla. "Jedna osoba srážku nepřežila, další dvě se zranily. Hasiči zajistili vozidla proti vzniku požáru, asistovali zdravotnické záchranné službě s ošetřením osob a spolupracovali s Policií ČR při vyšetřování nehody. Silnice byla po dobu šetření nehody uzavřena," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. "Řidič středního věku, který řídil jedno ze zúčastněných vozidel, tuto dopravní nehodu nepřežil," dodal mluvčí policie Petr Piňos.

Dále byla v sobotu 17. června 2017 byla v 5:52 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda s následným požárem u obce Dětkovice. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní hasiči z Dětkovic a Brodku u Prostějova. "Po příjezdu hasičů se požár nepotvrdil, nicméně osoba v havarovaném vozidle utrpěla zranění, kterým na místě podlehla," popsala druhu tragedii Hasciková. I v tomto případě policie úmrtí potvrdila. "Mladý muž zde zatím z nezjištěných důvodů narazil do stromu a na následky zranění zemřel," konstatoval Piňos. Hasiči provedli protipožární opatření, osobu z vozidla vyprostili a po zaměření nehody policií uklidili komunikaci. (ber)

Poslat nový komentář