Při tragické nehodě zemřely dvě děti

Při tragické nehodě zemřely dvě děti
Foto HZS Ol. kraje
Další fotky: 
Při tragické nehodě zemřely dvě děti
Při tragické nehodě zemřely dvě děti

Ve čtvrtek krátce před čtrnáctou hodinou se střetla čtyři vozidla na komunikaci 2/570, ve směru z Holice na Nové Sady v Olomouci. Následky jsou fatální. Na místě zemřely dvě děti, další dítě a dva dospělí byli zraněny. 

U nehody zasahovaly čtyři posádky zdravotníků včetně vrtulníku letecké záchranky.

"Do příjezdu posádek byla operátory prováděna telefonicky asistovaná resuscitace, na kterou následně navázaly záchranné týmy. Bohužel se u dvou nezletilých pacientů nepodařilo obnovit základní životní funkce a jejich stav byl neslučitelný se životem," sdělil mluvčí olomoucké záchranné služby Pavel Lampa.

"Další tři zranění, nezletilý pacient, žena a muž středního věku, byli po ošetření, zajištění a stabilizaci transportováni do fakultní nemocnice na oddělení urgentního příjmu s lehkým až středně závažným poraněním," doplnil mluvčí záchranky. Silnice byla po havárii přes čtyři hodiny uzavřena, provoz tam byl obnoven po půl sedmé večer.

Hasiči po svém příjezdu nemuseli žádnou ze zraněných osob vyprošťovat pomocí speciálních hydraulických nástrojů. V době jejich příjezdu byly zraněné osoby v péči zdravotníků. Hasiči zahájili intenzivní asistenci při záchranně a resuscitaci osob. Při dopravní nehodě došlo celkem k pěti zraněním, bohužel ve dvou případech šlo o zranění smrtelná.

"V navazujícím čase provedla jednotka nutná bezpečnostní opatření a zajištění čtyř vozidel proti vzniku požáru. Po skončení dokumentace dopravní nehody posádky vypomohly při naložení vozidel na odtahové speciály, zasypání uniklých provozních látek na komunikaci a pro opětovné zprovoznění komunikace i závěrečný úklid vozovky", popsal událost z pohledu hasičů jejich mluvčí Zdeněk Hošák. (red)

Poslat nový komentář