Tip na výlet: Hefaiston na hradě Helfštýn

Tip na výlet: Hefaiston na hradě Helfštýn
ilustrační foto znak

O tomto víkendu se na hradě Helfštýn koná již 36. mezinárodní kovářské setkání Hefaiston. Kováři pracují pod širým nebem na deseti pracovištích.

Ještě dnes můžete obdivovat můžete výrobky rozdělené do různých kategorií – klasické i umělecké kovářství, šperky, zbraně i kovolitecké práce. Pozorování práce uměleckých kovářů je jistě tou největší atrakcí, ale za vidění stojí i artefakty od ryze praktických výrobků až po zcela abstraktní tvary v různých částech hradu.  Na Helfštýn tradičně na akci Hefaiston přijíždí kovářští mistři z celého světa. Ohromí vás stovky exponátů nejvyšší kvality. Od architektonických doplňků až po cizelérské miniatury, zde naleznete vše, co se dá z kovů vytvořit. Magie, která spojuje všechny zemské živly společně s atmosférou prodchnutou vůní kouře a zvoněním kovadlin na vás udělá nezapomenutelný dojem.

Kromě špičkového řemesla, stovek exponátů a živé umělecké tvorby vás čeká také bohatý doprovodný program. Více o programu naleznete na http://www.helfstyn.cz/hefaiston/program-36-hefaistonu-2017. (red)

 

Poslat nový komentář