„Hrátky s přírodou na Hloučele“ vyplní prázdninové dopoledne

 „Hrátky s přírodou na Hloučele“ vyplní prázdninové dopoledne
ilustrační foto

Lidé z Ekocentra Iris opět vyráží do přírody a zvou s sebou rodiny s dětmi na vycházku. Připraveno pro ně mají nejedno překvapení. Na účastníky čeká tajemný poklad a řada cen.

Víte, kde pramení řeka Hloučela? Znáte život ledňáčků a vážek. Co se skrývá pod hladinou našich řek? Na otázky dají odpovědi „Hrátky s přírodou na Hloučele“.  Akci pro rodiny s dětmi na zítřejší prázdninové dopoledne připravili prostějovští ochránci přírody.

„Čeká nás putování proti proudu řeky Hloučely a povídání o životě u vody a ve vodě,“ nastínila námět vycházky Petra Orálková z Ekocentra Iris. Malí i velcí se můžou těšit na tajemnou stezku, která je provede vodním světem a prověří jejich znalosti týkající se života kolem řeky.  

„Program, který jsme připravili je pro maminky s dětmi, ale přijít může každý kdo má rád přírodu. Bude tady spousta her zacílených na znalosti a šikovnost, chybět nebude ani trocha sportu. Kdo má rád kvíz rozhodně nepřijde zkrátka,“ prozradila střípek z připraveného programu Orálková a doplnila, že na výherce čekají zajímavé ceny. Akce má podporu Programu švýcarsko-české spolupráce a začíná v devět hodin u mostu přes řeku Hloučelu v Olomoucké ulici. Vstupné na tajemnou cestu vodním světem je dvacet korun. (kaa)

Ilustrační foto: Iris

 

Poslat nový komentář