Poplatky za stánky na Prostějovské hanácké slavnosti 2017 jsou schváleny

Poplatky za stánky na Prostějovské hanácké slavnosti 2017 jsou schváleny
ilustrační foto MMP

Právo přenechání prostoru k umístění mobilních stánků v rámci XXXV. Prostějovských hanáckých slavností ve dnech 16. a 17. 9. 2017 radní schválili. Tak jako každým rokem vedení města rozhoduje o výši poplatků za stánky, ve kterých bude probíhat hodový prodej. I letos budou pro prodejce pevně určená místa, která dostanou číselné značení.

„Náměstí bude rozděleno na čtyřmetrové očíslované úseky, ve kterých budou moci prodejci umístit svůj třímetrový stánek včetně uskladnění zboží. V případě větších stánků bude prodejcům výjimečně povoleno ještě druhé třímetrové prodejní místo,“ uvedla náměstkyně primátorky Ivana Hemerková. Jak doplnila, kromě samotného poplatku bude od prodejců s občerstvením vybírána i vratná kauce.

„Kauce bude sloužit v případě, že dojde ke znečištění přidělené plochy od olejů či jiných tekutin, a to jako úhrada nákladů za vyčištění nové dlažby. V opačném případě bude kauce po ukončení slavností vrácena zpět prodejci,“ ujistila Hemerková s tím, že poplatek bude ponechán ve stejné výši, tak jak byl vybírán v minulých letech.

 

Navrhovaná výše poplatku na 1 den:

- za umístění stánku na jednom prodejním místě (délka stánku do 3 m) ………… 300 Kč

tzn. 248 Kč tržba, 52 Kč odvod DPH

- za umístění stánku na dvou prodejních místech (délka stánku do 6 m)............. 1 800 Kč

(prodejce zaplatí v případě delšího stánku nad 3 m za každý další m 500 Kč, tzn., že za šestimetrový stánek prodejce zaplatí 1 800 Kč (300 Kč (do 3m ) + 500 Kč + 500 Kč + 500 Kč)

tzn. 1 488 Kč tržba, 312 Kč odvod DPH

- za umístění stánku pro řemeslníky ze Sdružení lidových řemeslníků a výrobců

(délka do 3 m)…………………………………………………………………… 150 Kč

tzn. 124 Kč tržba, 26 Kč odvod DPH

Vratná kauce od prodejců s občerstvením (stánky s jídlem či pitím apod.)………… 1 000 Kč (Zdroj MMPv)

 

Poslat nový komentář