„Díro, díro, ty díro!“

„Díro, díro, ty díro!“
ilustrační foto
Další fotky: 
„Díro, díro, ty díro!“
„Díro, díro, ty díro!“
„Díro, díro, ty díro!“
„Díro, díro, ty díro!“
„Díro, díro, ty díro!“
„Díro, díro, ty díro!“

 

To byl nejčastější pokřik, který se dnes nesl nepříliš plnou prostějovskou halou. Tento „slogan“ patřil gólmanovi Frýdku-Místku, který si ze začátku zápasu velmi vyskakoval a musely ho umravnit až čtyři inkasované góly během 8 minut. Na druhou stranu je pravda, že na výsledek 6:4 se Jestřábi v dnešním zápase velmi nadřeli. 

 

První třetina se domácím příliš nevydařila. Byť měli celou dobu převahu, tak po pár hrubkách v obraně si vypracovali hostující hráči třígólový náskok. Nejprve dostal v mezikruží přesnou přihrávku Mareček a přesnou střelou k tyči zakončil na 0:1. O čtyři minuty později se trefil opět Mareček a tentokrát k druhé tyči. Na další gól hostů jsme nemuseli opět příliš dlouho čekat. Třetí gól hostujícího celku vstřelil Jakub Mach, který se nejlépe zorientoval v mele před brankou a střelou mezi Taťákovi nohy vsítil další gól. To byl konec Taťákova představení v jestřábí kleci. Vystřídal ho, v posledních zápasech skvěle chytající, Petr Musil.

 

Druhá třetina byla zlomová. Na led, ve druhém dějství, nastoupilo naprosto jiné domácí družstvo, než hrálo třetinu první. Hráči LHK rychle bruslili, dohrávali souboje a zlepšili i kombinaci. To přineslo ovoce až ve druhé polovině zápasu. První branku domácích vstřelil Jan Kolibár, který dorazil do branky střelu Martina Stejskala. Na rozdíl jedné branky snížil Martin Černý, který doklepl Čuříkovu střelu. Neuvěřitelný obrat dokonal skvěle hrající Jakub Čuřík, který zavěsil pod víko Zacharovu přihrávku. Hosté skórovali ještě jednou. Po buly v obranném pásmu domácích se dostal k puku Jaromír Gogolka, položil Musila a pod hokejkou zasunul do branky. Naštěstí tato inkasovaná branka Jestřáby nepoložila. Do samostatného úniku se dostal Zachar a své sólíčko zakončil vyrovnávací brankou a to vše deset vteřin před koncem třetiny.

 

Třetí třetinu a zbylý vývoj zápasu rozhodl v oslabení Stejskal. Lukáš duba ho přihrávkou poslal do brejku a blafákem Frýdecko – Místeckého gólmana prostřelil. V powerplay na konci třetiny ještě upravil výsledek David Zachar. Do prázdné branky se sice netrefil, ale vzhledem k tomu, že byl při úniku faulován, rozhodli se rozhodčí gól uznat. LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek – Místek 6:4.

 

Sestavy:

LHK Jestřábi Prostějov: Taťák (Musil) - Kumstát, Osina, Doseděl, Kolibár, Peštuka, Paška, Finkes, Kaluža, Stejskal, Duba, Smejkal, Ševčík, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek, Berčák, Stráněl, Mikšovský, Zachar. 

HC Frýdek-Místek: Láníček (Jagoš) - Podešva, Jindřich, Gajda, Kudláček, Krutil, Mičulka, Kabeláč, Rozum, Diviš, Gogolka, Kocourek, Majling, Gančarčík, Mach, Mareček, Škatula.

 

-vil-

Poslat nový komentář