Přijeli bíjci z Opavy

Přijeli bíjci z Opavy
ilustrační foto
Další fotky: 
Přijeli bíjci z Opavy
Přijeli bíjci z Opavy
Přijeli bíjci z Opavy
Přijeli bíjci z Opavy

Tradiční tvrdý hokej předvedli hráči Opavy. Od porážky je ale hrubost nezachránila a Jestřábi si připsali zisk tří bodů za výhru 3:0. Dlouhou dobu se ale v Prostějově hrál vyrovnaný hokej. Ani jedna strana nedokázala využít své šance a skóre se tak poprvé měnilo až ve druhé třetině.

 

Hned v úvodu zápasu se Jestřábi dostali do tlaku. Postupně se ale hra začala vyrovnávat a přelévala se z jedné strany na druhou. První velkou šanci si vypracoval Mikšovský, jeho střelu ale Šafránek vykryl. Prostějovský tým se evidentně inspiroval havířovskou taktikou z minulého zápasu. Zkoušeli dlouhé a rychlé přihrávky. Naneštěstí Slezan dobře bránil a svou agresivitou nepustil domácí do větší šance.

Hned v úvodu druhé třetiny měl obrovskou šanci Duba. Domácí kapitán dostal dlouhý pas, ale nechal puk trošku poujet. Bohužel toho využil Šafránek, vyjel Dubovi v ústrety a puk vyrazil. Kapitán Jestřábů měl v zápětí další šanci, skákavý puk ale nedokázal sám před Šafránkem zkrotit. Prosadit se o chvilku později dokázal Žajgla. Dostal se k němu přesně odražený puk a na jeho dorážku nedokázal hostující gólman zareagovat. Na 2:0 mohl minutu později zvýšit Michal Černý, který vyslal na Šafránka pumelici, která skončila v jeho lapačce. Jedinou větší šanci měli hosté, když se dostal do brejku Polok s Koschatzkým. O zakončení se pokusil Koschatzký, ale jeho střela se otřela o tyčku a skončila mimo.

Třetí třetinu začali Jestřábi tlakem. Odstřelovali Šafránka ze všech stran, ale ani jedna střela neprošla skrz. Až Robin Ševčík prokličkoval do útočného pásma a přesně zakončil nad lapačku rozkleknutého Šafránka. 4 minuty před koncem třetí třetiny fauloval Duba a šel si odsedět 2 minuty za podražení. Slezan se rozhodl využít přesilovky a navrch odvolal gólmana. Pokoušet štěstí v šesti se ale hostujícím hráčům nevyplatilo. Doseděl vybojoval puk, poslal ho Čuříkovi a ten zakončil do prázdné branky, jistíc tak výhru domácích 3:0.

Sestavy:

LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Tomiga, Finkes, Stejskal, Duba, Smejkal, Mikšovský, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek, Ševčík, Stáněl, Berčák

HC Slezan Opava: Šafránek - Bednárek, Kysela, Vrabel, Tichý, Tuma, Kukol, Mosler, Jurčík, Džemla, Měch, Polok, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Mlýnek

 

-vil-

 

Poslat nový komentář