Na Jestřáby čeká AZet

Na Jestřáby čeká AZet
ilustrační foto

Dnešní pátý zápas rozhodnul o tom, že do semifinále postoupí prostějovský tým. Jestřábi přehráli Vsetín po všech stránkách a zaslouženě tak postupují v play-off do dalšího kola. Hrdinou zápasu je Lukáš Duba, který vstřelil dvě branky, ale pochvala patří všem hráčům LHK. 

Do první třetiny nastoupili oba celky velmi nabuzeny. Přece jenom před naplněným prostějovským stadionem se hraje velmi dobře. V projevu prostějovského celku byl oproti minulým utkáním patrný velký rozdíl. Na rozdíl od jejich původní taktiky „dopravit puk do prázdné branky“, stříleli Jestřábi na Plška z každé pozice. A to se jim vyplatilo již v 8. minutě. Obrovský tlak přerostl v krásnou kombinační akci Smejkala a Stejskala. A právě první jmenovaný našel přesnou přihrávkou Stejskala, který dorazil puk do prázdné branky. Další branku domácích vstřelil před koncem třetiny Lukáš Duba. Domácího kapitána našla přesná přihrávka Stejskala a pro Dubu již nebyl problém dopravit puk do odkryté klece.

Utkání krapet zdramatizoval Daniel Vaňek, kterého poslal Heš do samostatného brejku. Vaněk si nejprve Sedláře položil a pak ho bekhendovou střelou přehodil. Jestřábi dokázali odpovědět o pár minut později. Přesilovou hru využil Lukáš Duba, kterému nabil zpoza branky Robin Ševčík. A drtivý tlak domácích pokračoval i po tom co se trenér Vsetína rozhodnul naprosto nepochopitelně vystřídat Plška, za kterého nastoupil Hromada. Právě zásluhou Plška vyhrál Vsetín ve středu na ledě Jestřábů a dokázal tak sérii zdramatizovat. Hromada dostal uvítací „pozdravení“ od Jakuba Čuříka, který ho společně s Davidem Šebkem naněkolikrát prostřelil. Vsetín opět snížil zásluhou Vítězslava Pelce, který odraženou střelu se štěstím zametl pod Sedláře. Lukáš Duba měl obrovskou šanci dát si hattrick, stačilo proměnit pouze „bonus“ v podobě samostatného nájezdu, což se mu díky dobře postavenému Hromadovi nepovedlo. Další branku obdržel vsetínský gólman poté, co Jiří Osina lehce nahodil z kruhů a jeho lehký projektil propadnul do branky mezi Hromadovými betony.

Třetí dějství bylo napínavé. Vsetín vrhnul veškeré síly do útoku. Ale vytěžil z toho pouze jedinou branku. V přesilové hře se ke střele dostal Zúbek a jeho tvrdá střela doskákala až do branky. Posledních pár minut třetiny odehráli Vsetínští bez gólmana. Ani v 6 hráčích ale zápas nezdramatizovali a smazat dvougólový náskok bylo nad jejich síly. LHK Jestřábi Prostějov – HC Vsetín 5:3.

Sestavy:

LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář (Musil) - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Tomiga, Finkes - Stejskal, Duba, Smejkal, Meidl, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek, Ševčík, Stráněl, Berčák.

VHK Vsetín: Plšek (Hromada) - Farda, Heš, Spitzer, Bezuška, Pelc, Hoďa, Žabčík, Mečiar, Zúbek, Vaněk, Sprušil, Vítek, Hruška O., Hruška P., Bajtek, Bessonov, Kajaba, Holík, Tesařík, Dědek.

 -vil-

Poslat nový komentář