Debakl Jestřábů, od Přerova obdrželi osmičku

Debakl Jestřábů, od Přerova obdrželi osmičku
ilustrační foto
Další fotky: 
Debakl Jestřábů, od Přerova obdrželi osmičku
Debakl Jestřábů, od Přerova obdrželi osmičku
Debakl Jestřábů, od Přerova obdrželi osmičku
Debakl Jestřábů, od Přerova obdrželi osmičku
Debakl Jestřábů, od Přerova obdrželi osmičku

 

Další přípravný zápas nevyšel prostějovskému týmů vůbec podle představ. Odvěcí rivalové z Přerova předčili Jestřáby ve všech ohledech a návdavkem je přejeli hodně vysoko 2:8. A to tomu po první třetině nic nenasvědčovalo. Hra byla velmi vyrovnaná a Prostějov dokonce vedl 1:0. Pak se ale časomíra přehoupla do druhého dějství a obraz na ledě se krutě změnil…

 

 

Hned v polovině první minuty se octnul v obrovské šanci přerovský Faltýnek, který dostal přihrávku z pravého rohu a nikým neatakován mohl před Zavadilem zakončit, naštěstí jeho střelu prostějovský gólman nepustil. Na druhé straně se povedlo Jestřábům sevřít hosty v jejich třetině, ale nepodařilo se jim z toho nic vytěžit. Právě pomalé tempo hry, nepřesné přihrávky a chyby v obraně dovolovaly Zubrům neustále přecházet z obrany do rychlých brejků, které se jim většinou povedlo zakončit. V 10. minutě mohl otevřít skóre Brančík, kterému ale nesedla Ditrichova přihrávka a minul tak odkrytou klec. První gól utkání tak padl až v 15. minutě po skvěle sehrané přesilovce domácího celku. Po sérii přihrávek mezi Smejkalem a Handlem, se puk dostal na hokejku Dubovi a ten z první neminul. Zvolněné tempo Jestřábů mohl o chvilku později potrestat Gioš, ale ani ten prozatím gólmana Vydržela nepřekonal.

Druhá třetina už byla poněkud gólově atraktivnější, na rozdíl od té první, kde padl pouze jeden gól, bylo ve druhém dějství k vidění gólů šest. O ten první se postaral Antonín Sprušil, který společně se svým spoluhráčem ujeli prostějovské obraně. Dlouhou dobu to vypadalo, že Sprušil Kundrátkovi nahraje, ale nakonec vzal odpovědnost na svá bedra a přesnou střelou vymetl růžek brány. Ani ne o dvě minuty později přidal po kombinační akci gól Brančík a aktivnější Přerov odskočil do jednobrankového náskoku. Další tristní chybu domácí obrany potrestal o minutu později opět Sprušil, který v pádu ještě stihnul umístit puk k tyči a zvýšit náskok. Po tomto gólu se Jestřábi trošku vzpamatovali a začali bruslit, ale další gól, který z nájezdu vstřelil Jiří Goiš je opět srazil na kolena. Odpovědět sice dokázal o pár minut později Jedlička, který v mele před brankou dotlačil puk za Okáčova záda, ale to bylo to poslední, na co se Jestřábi v dnešním zápase zmohli. V závěru třetiny se ještě stihnul prosadit další přerovský útočník Kundrátek, který opět ujel domácí obraně a pěknou bekhendovou střelou zakončil.

I třetí třetina byla v režii Zubrů. Dva rychlé po sobě jdoucí góly umrtvily veškeré naděje prostějovských hráčů se skóre ještě něco udělat. Nejprve se prosadil Kundrátek, který opět ujel domácí obraně a bez problémů prostějovského gólmana překonal. A chvilku později přidal druhý gól Petr Vaněk, který potrestal další hrubku v domácí obraně. V závěru utkání si ještě stihnul připsat gól Vaněk, když na několikrát protlačil puk za Vrbova záda a dokázal tak využít přesilovou hru Zubrů. LHK Jestřábi Prostějov – HC Zubr Přerov 2:8.

Sestavy:

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (Vydržel) - Peštuka, Kolibár, Paška, Kumstát, Tomiga, Finkes, Mašek, Berčák, Handl, Duba, Smejkal, Šebek, Černý, Žajgla, Jedlička, Kryl, Stráněl.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Okáč) - Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Sklenář, Osina, Drábek, Sedlák, Goiš, Málek, Brančík, Ditrich, Sakrajda, Sprušil, Kundrátek, Brada, Vaněk.

-vil-

 

Poslat nový komentář