Poslední přípravný zápas, Jestřábi padli po nájezdech

Poslední přípravný zápas, Jestřábi padli po nájezdech
ilustrační foto

Dnes večer se hrálo další přípravné utkání druholigového Prostějova. Po debaklu s Přerovem a výhře na ledu Poruby, čekalo Jestřáby utkání proti Frýdku-Místku na domácím ledě. Utkání skončilo po základní hrací době remízou 2:2 i přes jasnou dominanci hostí. V nájezdech rozhodla až poslední série, kde skóroval Frýdek.

Hosté byli od začátku aktivnější a hned v 2. minutě střílel Slovák, stav se ale neměnil. Ten samý hráč se málem dostal k puku i o 5 minut později, domácí mu však dorážku a jistý gól nedovolili. Domácí se k pořádné střele dostali ve 12. minutě, ale i dva pokusy byly pro Rosenberga málo. První gól utkání tedy střelil domácí Černý, který se zorientoval ve zmatku před Frýdeckou brankou a stav utkání se poprvé změnil, 1:0 pro domácí. Chvíli po prvním skórování dostal Prostějov další šanci, vyloučením hráče hostí za hákování. Bohužel na hřišti ani nebylo poznat, že je domácích o jednoho víc. To ale neplatilo, když dostali možnost hrát přesilovku hosté, dokonce 5 proti 3. Tu konec 1. třetiny rozdělil na 2 poloviny. V první polovině přesilovky stál na svém místě gólman Vrba a uchránil vedení domácích.

Ve 2. třetině pokračuje přesilovka hostích, kterou ale neustále přerušují domácí hráči vyhazovaním poku do obrané části Frýdku-Místku. Vzápětí dostává i Prostějov možnost hrát jen proti 3, ale na rozdíl od svého soka se nedostane skoro ani do šance. Ještě před koncem přesilovky je faulován při úniku hráč hostí a rozhodčí nařízuje trestné střílení, které proměňuje Petr Hrubý. Jako další je vyloučen domácí Kumstát. Frýdek s výhodou přesilovky útočí co může, první akci jim ale kazí Vrba. Ještě před koncem přesilovky jedou na domácí bránu Duba se Smejkalem, bohužel si špatně načasovali přihrávku a Prostějov si drží stav utkání 1:1. Následně je na každé straně vyloučen jeden hráč a při hře 4 na 4 střílí hráč hostí Hrubý přesně pod břevno a Frýdek se ujímá vedení. Hosty v této třetině opustila střelecká smůla a právem otočili skóre na 1:2.

Domácí jakoby si ale o přestávce neuvědomili, že se potřebují vzchopit a tak hlavně zpočátku jen bránili. To se nezměnilo ani po přesilovce, která byla snad nejnudnější za celý zápas. Prostějov se ale na posledních 10 minut začal vzpamatovávat, nejprve Tomiga zastavil nájezd útočícího Sluštíka, poté Michal Černý předvedl krásnou střelu, které ale stál v cestě brankář hostí. Ten ale nic nezmohl při střele Novosada, která znamenala vyrovnání na 2:2 a poslední 3 minuty do konce základní hrací doby. I přes veškerý tlak domácích se Frýdečtí nevzdali a tak přišli na řadu nájezdy. Z 10-ti střel, ale padl pouze jeden gól a to až v poslední sérii. Jakub Teper, exekutor tohoto nájezdu, se tedystal posledním střelcem dnešního utkání, které vyhrál Frýdek Místek nad Prostějovem 3:2.

 

Sestavy:

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (Vydržel) - Paška, Jedlička, Kumstát, Kaluža, Tomiga, Finkes, Rosenberg, Dufka, Arnošt - Smejkal, Duba, Handl, Zachar, Šebek, Černý, Stráněl, Kryl, Žajgla, Berčák, Novosad, Matoušek

HC Frýdek-Místek: Carbol (Láníček) - Tomis, Gajda, Kudláček, Teper, Krutil, Ferenz, Lyzák, Kocourek, Rozum, Hrubý, Kelner, Štubňa, Slovák Jan, Gogolka, Sluštík Jan, Sluštík Ondřej, Slovák Petr, Vejchoda

-red-

Poslat nový komentář