Jestřábi padli na třetí příčku, v Havířově udělali bod

Jestřábi padli na třetí příčku, v Havířově udělali bod
ilustrační foto

Ani druhý po sobě jdoucí duel s Havířovem nedokázali Jestřábi vyhrát. Tentokrát ale alespoň uhráli bod po prohře 4:3 na nájezdy. Opět velmi vyrovnané utkání jenom nasvědčuje, že letošní východní skupina 2. ligy přinese spoustu zvratů a napínavý závěr. Po dnešní prohře s AZetem se tak bohužel Jestřábi posunou až na třetí příčku tabulky. S náskokem jednoho bodu je přeskočili přerovští Zubři.

Do první třtiny vstoupili jednoznačně lépe prostějovští borci. Od začátku domácí přehrávali a svůj tlak přetavili v branku již ve 3. minutě. Ta ale nebyla uznána, protože byla vstřelena do posunuté branky. Po této události tlak hostujícího celku opadl a naopak se začali prosazovat hráči AZetu. V 9. minutě využil přesilovku střelou od modré Jiří Krisl a otevřel tak skóre zápasu ve prospěch domácích. A tlak Havířova nepolevoval, v další obrovské šanci se octl Pechanec, mířil ale mimo. Na druhé straně mohl vyrovnat Korhoň, kterého ale Daneček neuvěřitelně vychytal. Nakonec tak vyrovnávací branku vsítil Kryl, kterému přesně namazal Michal Černý. Další gól Prostějova neuznal rozhodčí v 16. minutě. Kumstát protlačil puk až za Danečka, ale ten na poslední chvíli kopnul do branky, posunul ji, a rozhodčí branku neuznal.

Hra „nahoru dolů“ pokračovala i po přestávce. Velmi časté tresty na obou stranách přidávaly na atraktivnosti hry. Ve druhé třetině ale chyběly branky. Ani jeden celek nedokázal soupeřovo oslabení využít.

To třetí třetina už byla daleko gólovější. Úvod byl sice z obou stran opatrný, pak ale přišla Rimmelova střela, která vymetla růžek Vrbovi branky a poslala domácí opět do vedení. Jestřábi odpověděli o chvilku později. Konkrétně Korhoň se napřáhl a od pumelicí od modré využil přesilovkou. A vzápětí využil další přesilovku Hanáků Pavel Handl, který i v druhé brance vymetl pavučinku. Bohužel i domácí využili početní výhodu. Tři minuty před koncem zápasu se puk před Vrbou nešťastně odrazil a nejrychleji se k němu dostal Balčík, kterému ho už stačilo jen doklepnout do sítě. Do konce 60. minuty už se nic nestalo a následovalo tak prodloužení.

To, jak už to ve 2. lize tradičné bývá, se neslo v opatrném duchu. Ani jeden z týmů si nevytvořil větší šanci a tak musely o vítězi rozhodnout nájezdy. Ty se lépe vydařily domácím. Svoji příležitost využil jak Najdek, tak Prokop a zajistili tak extra bod pro AZet, protože ani jeden z prostějovských borců Danečka nepřekonal.

Sestavy:

AZ Havířov: Daneček L. (Matoušek) - Prokop, Vydra, Krisl, Balčík, Rimmel, Zientek, Hartmann - Maruna, Najdek, Daneček J. - Klimša, Pechanec, Kolařík - Sztefek, Potočný, Stránský - Bursík, Haas, Pavlas.

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (Vydržel) - Jedlička, Kolibár, Kumstát, Kaluža, Tomiga, Finkes, Dufka, Arnošt - Handl, Zachar, Šebek, Černý, Stráněl, Kryl, Berčák, Korhoň, Duba.

 -vil-

Poslat nový komentář