Poslanec Pavel Holík pozval kolegy na návštěvu kraje

Poslanec Pavel Holík pozval kolegy na návštěvu kraje
ilustrační foto
Další fotky: 
Poslanec Pavel Holík pozval kolegy na návštěvu kraje
Poslanec Pavel Holík pozval kolegy na návštěvu kraje
Poslanec Pavel Holík pozval kolegy na návštěvu kraje

V závěru dubna se uskutečnilo třídenní výjezdní zasedání Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v Olomouckém kraji. Delegace přijela na pozvání prostějovského poslance Pavla Holíka, člena Výboru a předsedy Podvýboru pro oblast zdravotní péče, vzdělávání a prevenci.

První den se Pavel Holík postaral o program v Prostějově. Poslanci navštívili zdravotnickou distribuční společnost Martek Medical, jež sídlí v prostějovské průmyslové zóně. Poté se delegace zastavila na krátkou prohlídku Zdravotní záchranné služby Prostějov, kterou Pavel Holík spoluzakládal a řídil 14 let. Následovala návštěva Nemocnice Prostějov spojená s prezentací principu pronájmu krajských nemocnic v Olomouckém kraji. Členové výboru si potom v menších skupinkách prohlédli dle svého zájmu jednotlivá oddělení. Delegaci poslanců krátce před čtvrtou hodinou odpoledne přijalo na radnici vedení města Prostějova a diskutovalo se převážně o vynikajících dojmech poslanců z návštěvy prostějovské nemocnice.

Hlavním bodem prvního dne výjezdního zasedání byla schůze Výboru pro zdravotnictví, na kterou přijeli do Prostějova ministr zdravotnictví Leoš Heger, jeho náměstek Petr Nosek a ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek. „Jsem rád, že díky mé iniciativě dostali na schůzi v diskuzi slovo také zástupci regionálních zdravotnických zařízení z našeho kraje,“ podotkl Pavel Holík. S aktuálními problémy seznámili vedoucí představitele českého zdravotnictví ředitel Jesenické nemocnice Jan Jedlička, ředitelka Psychiatrické léčebny Šternberk Dagmar Malotová, ředitel Centra asistované reprodukce Fertimed Olomouc Aleš Sobek a ředitelka Lázní Slatinice Blanka Vysloužilová. Diskuze se přelila do pracovní večeře, na kterou mimo jiné přijali pozvání hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil a poslanci za Prostějovsko Radim Fiala a Jitka Chalánková. „Bylo mi potěšením seznámit se s hejtmanem Olomouckého kraje, se kterým jsem ještě neměl příležitost se osobně potkat. A vedle setkání s ředitelem Fakultní nemocnice Olomouc jsem měl možnost promluvit se zástupci společnosti Agel, jak jim to funguje a dosahují zisku, zatímco v jiných krajích jsou nemocnice ve ztrátě. Takže je to docela milé setkání a označil bych ho za velmi pracovní," komentoval jednání Leoš Heger, který ještě večer musel kvůli dalším povinnostem odjet z Prostějova.

Druhý den pokračoval program v Olomouci. Dopoledne si poslanci prohlédli Fakultní nemocnici Olomouc, následoval pracovní oběd s vedením Olomouckého kraje, odpoledne pak návštěva Lékařské fakulty Univerzity Palackého a Ústavu molekulární a translační medicíny Biomedreg. V pátek dopoledne pak členové Výboru pro zdravotnictví ukončili výjezdní zasedání exkurzí v Lázních Slatinice.

„Jsem rád, že mí kolegové ocenili vysokou úroveň zdravotnických zařízení našeho kraje. Zároveň se přímo z úst vedoucích představitelů nemocnic, léčeben a lázní mohli seznámit s problémy, které obecně tíží české zdravotnictví. Věřím, že tyto neocenitelné poznatky z praxe budou přínosem pro naši další práci,“ shrnul výjezdní zasedání Výboru pro zdravotnictví poslanec Pavel Holík.

(red)

 

Poslat nový komentář