Sovinec zve na Past na medvěda. Kdo získá volňásky?

Sovinec zve na Past na medvěda. Kdo získá volňásky?
ilustrační foto hrad Sovinec

Ve dnech 30. září a 1. října se na hradě Sovinci koná další z pravidelných akcí, Past na medvěda. Čekají vás sokolnické lovy, ukázky výcviku a příletů dravých ptáků a bohatý doprovodný šermířský program. S Prostějovskými novinkami jste soutěžili o rodinné vstupenky!  

Po oba dny 9:10 až do 18 hodin účinkují vyhlášený kejklíř a fakír Zdeněk Vlček, který představí myší dostihy a kejklířské rozvernosti. Servisní organizace Barrandovských filmových ateliérů skupina šermu Taurus připomene senzační šermířskou veselohru Igor to zařídí. Akrobatická a žonglérská společnost Colektive vagabundus žongluje na chůdách kuželkami, míčky i s jablky. Skupina historického šermu Rytíři z polic srdečně zve na napínavou šermířskou pověst Poklad. Sokolnický spolek přiveze výra velkého, kalouse ušatého, puštíka, rarohy, krkavce, poštolky a káně Harrisovo.

Nejmenší čekají pohádky Koblížek a Kůzlátka. "Od 9:30 až do 17 se můžete vydat každých třicet minut na prohlídku hradu s průvodcem," připomíná hofmistr Mlok.

V minulých dnech jsme vám položili soutěžní otázku, správné odpovědi byly zařazeny do slosování. A kdo se pojede podívat na Sovinec zdarma? V nabídce byly čtyři rodinné vstupenky, které čítají dva dospělé a tři děti. Zuzana Ošťádalová z Plumlova, František Grulich z Kostelce na Hané, Denisa Šrámková z Prostějova a Radka Křížková z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Poslat nový komentář