Psí hřiště v Dolní zažije slavnostní premiéru

Psí hřiště v Dolní zažije slavnostní premiéru
Foto ber

V loňském roce vybudovalo město Prostějov hřiště pro psy a psí výběhové loučky. Po konzultaci s kynology byly následně v lokalitě biokoridoru Hloučela a v ulici Dolní doplněny o prvky pro pejsky. S chovateli a majiteli psů spolupracuje magistrát i nadále. Právě z této spolupráce vznikl nápad slavnostního otevření hřiště v Dolní ulici.

"Za oplocené prostory, kde mohu volně a bez obav nechat běhat devítiměsíční štěně irského vlkodava, jsem velmi vděčná. Je to jedno z mála míst, kde se může vyřádit s psími kamarády a já ji mám pod kontrolou," uvedla jedna z chovatelek. Mimo největšího psího plemene vlastní i zástupce toho nejmenšího, psíka rasy čivava. "Tento kontrast nás s kolegou Rozehnalem velmi zaujal. Po konzultaci s majitelkou jsme se dostali k nápadu slavnostního otevření hřiště v Dolní ulici, kde by se nejen tihle dva pejsci mohli prezentovat", sdělila PvNovinkám náměstkyně primátora Milada Sokolová. Akce bude realizována v jarních měsících.

"Prostějov v loňském roce investoval do oplocení psích hřišť, prvků agility a mobiliáře přes 700 tisíc korun," doplnil náměstek Jiří Rozehnal. (ber)

 

Poslat nový komentář