Kamera na Husáku. Kdy bude funkční?

Kamera na Husáku. Kdy bude funkční?
foto ber
Další fotky: 
Kamera na Husáku. Kdy bude funkční?

 

Je to tři měsíce, co vás PvNovinky informovaly o nefunkčnosti kamerového systému na Husově náměstí, a tak se teď zajímáme, jak a zda byla v této věci sjednána náprava.

Od místních obyvatel víme, že díky nefunkčnosti kamerového systému se nepodařilo zdokumentovat viníky z řad řidičů kamionů, kteří svojí bezohlednou jízdou zdemolovali místní chodníky.

"Rovněž všeobecnému pořádku absence dohledu kamery rozhodně neprospívá, vždyť zde byl počátkem roku dokonce zdokumentovaný pokus o vloupání. Pokud však myslíte, že kamerový bod byl již zprovozněn, nebo přemístěn, jak navrhovala jedna varianta řešení, tak tomu tak rozhodně není," napsal nám jeden z čtenářů PvNovinek Michal, podle kterého i nadále platí, že město vlastní kamerový systém za miliony, ale používá ho v podstatě na okrasu a nebo jako podpěru pro hnízdění ptactva.

O vyjádření jsme požádali ředitele MP Prostějov Jana Nagyho: "V současnosti mohu potvrdit, že kamera umístěná na pravé straně náměstí je funkční. Druhá, snímající levou stranu, ale zatím přemístěna nebyla. Má se tak stát do konce září letošního roku," konstatoval Jan Nagy. Podle jeho mínění ale kamery nejsou všelék. "Je to hodně i o pozornosti občanů. Uvítáme jejich upozornění na nezákonné chování kohokoli a snažíme se to okamžitě řešit," dodal. Ve zmíněné lokalitě se tak v poslední době stalo několikrát, kdy občané povolali strážníky na podomní prodejce. "Byli tady během pěti minut a hned je brali," poděkovala strážníkům za dobrou práci jedna z obyvatelek. (ber, ok)

Poslat nový komentář