Koupaliště v Kostelecké zničí tenisové kurty

Koupaliště v Kostelecké zničí tenisové kurty
Přijdou tenisté o oblíbený a cenově dostupný areál?

Vedení města vyslyšelo prosby veřejnosti a rozhodlo se obnovit kdysi oblíbený plavecký areál v Kostelecké ulici, který před pěti lety hygienici zavřeli. Projekt nového plaveckého bazénu však vystaví stopku současnému areálu tenisovému, který využívají stovky milovníků bílého sportu od dubna do října.

Příznivci slunění a vodních hrátek, kteří budou využívat novou plovárnu stěží 2 měsíce v létě za příznivého počasí, seberou tenistům sportoviště využívané 7 měsíců v roce. Současný tenisový areál má 6 antukových kurtů a tréninkovou zeď, většina padne za oběť novému plaveckému areálu. Projektanti totiž umístili padesátimetrový bazén, brouzdaliště pro děti a objekt technického a sociálního zázemí s šatnami zcela mimo současné koupaliště právě do prostoru tenisového areálu.

„Mám s městem podepsanou smlouvu o pronájmu do roku 2016. Investuji do údržby a inovace sportoviště každý rok nemalé prostředky, teď o vše přijdu. Ještě v září, když se zadávalo vypracování projektu, mě místostarosta Fišer ujistil, že nové koupaliště zabere jen část plochy a tu mi vykompenzují nevyužívaným hřištěm minigolfu, které s tenisovými kruty sousedí a vybudují  zde náhradní tenisové kurty. Teď je však situace úplně jiná, tenisový areál vezme za své,“ lituje nájemce Dušan Běhal. Nejvíc ho mrzí, že tenisové kurty za přijatelnou cenu si oblíbila mládež, která tak přijde o místo, kde může po většinu roku smysluplně trávit svůj volný čas.

Podle studie je zamýšlený plavecký bazén zasazen do těsného sousedství zimního stadionu, aby mohla být údajně využívána voda ze stávajících studní a také odpadní teplo, které je vedlejším produktem při výrobě ledové plochy. Sezóna na zimním stadionu však končí v dubnu a ledovat se začíná až v srpnu, pokud bude chladné léto jako poslední roky, plavecký bazén bude prakticky využívaný jen několik dní v letním období.

„Současný projekt, na který se váže dotace ze státního rozpočtu, jsme vybrali jako nejvhodnější ze tří možných. Počítá s umístěním slunečních kolektorů na ohřev vody na střeše sociální budovy, takže teplota vody nebude závislá jen na provozu zimního stadionu. Tenistům vybudujeme nové tenisové kurty v místě současného koupaliště, nabízí se i možnost nahradit zabraný prostor sousedním sportovištěm, které využívají lukostřelci. Vše je zatím v jednání a máme několik variant řešení,“ zdůvodnil postoj radnice místostarosta Zdeněk Fišer. 

V každém případě už nebude jednoduché zajistit servis a ostrahu na roztříštěném sportovišti pro tenisty. Město dalo zelenou výstavbě dalšího monstra, které zatíží městskou pokladnu desítkami milionů korun. Ještě několik let přitom bude splácet dluhy za aquapark, který každý rok ukrojí z finančních prostředků města 26 milionů korun. Dá se předpokládat, že tak nákladná investiční akce si vyžádá přiměřeně vysoké vstupné, takže vezme za své i vidina cenově dostupné plovárny pro rodiny. Sportovní veřejnost teď s napětím sleduje, jak celou problematickou záležitost radnice rozetne a komu zůstane Černý Petr.       

(jap)   

Poslat nový komentář